Šansonový večírek – Ester Kočičková & Luboš Nohavica

Vypněte televizor, zapněte myčku nádobí a vyrazte do galerie… Nevázanou zábavu vašich středečních večerů tentokrát zpestří tradičně rozpustilý šansonový večírek, písňový večer prokládaný četnými komentáři herečky, moderátorky, zpěvačky a textařky Ester.

 

Rodačka z Klatov (1968), absolventka Střední pedagogické školy v Karlových Varech, vychovatelka řeznic, barmanka v divadelním baru, hosteska v samoobsluze, herečka, moderátorka – tím vším byla Ester Kočičková. Proslula jako moderatizátorka kultovního Rádia Limonádový Joe, kdy svými živými ranními vstupy plnými sklepáckého humoru zpestřovala šedivý průměr ostatních komerčních rozhlasových stanic (podobně jako v oblíbeném a dnes už zrušeném rozhlasovém mystifikačním pořadu Ptají se Ester Kočičková a Olaf Lávka). V posledních letech často baví diváky stand-up pořadů Na stojáka.

 

Ester Kočičková má na svém kontě již pět hudebních nahrávek – S klavírem, Druhé album, Rumunským psům, Černá orchidej, Hudba, tanec, klobása (momentálně připravuje jazzové album se svou kapelou Moody Cat Band). Lehce cynická póza, ironický nadhled, černý humor, zastřený alt, emocionální prožitek, smutek, textová originalita – to vše charakterizuje její projev unavené barové zpěvačky. Jedinečné autorčiny texty využívají nečekaná témata, neotřelé rýmy i hypermoderní slova. Teskně molové a jakoby starobylé melodie jejího dvorního skladatele a klavíristy Lubomíra Nohavici v sobě mísí hudební prvky ruské romance, berlínského kabaretu, jemných francouzských melodií i pražské grotesky a vzniká tak moderní šanson zdůrazňující text, velké emoce a nadhled.

 

Mystifikátorka a excentrická bavička je schopná jako jedna z mála sebedestruktivního humoru. Jako neobyčejná šansoniérka si vystačí pouze s pianem a vlastní poezií. Posmutnělý alt a posmutnělé verše, hlas a klavír, nostalgie a melancholie. Pokud vám schází právě tyto ingredience a pokud skousnete i ironické a černohumorné průvodní slovo této vtipné a výjimečné osobnosti je koncert určen právě vám. Setkání s trochou trapnosti, kterou s nadhledem a improvizací sobě vlastní Ester trousí kudy chodí, je připraveno na středu 16.10.2019 v 19.30 hodin v karlovarské galerii umění.

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: