Saga a ti druzí

Tak Michal David je fanouškem Sagy, představte si! Discopříběhový hitmaker vážil cestu z Prahy do Lokte, by si užil koncert progresivně rockových Kanaďanů, vyloudil podpis a vydyndal fotku! A fakt si to užíval, já ho viděl! A s ním k tisícovce nadšených, zhusta z nedalekého zahraničí dorazivších.

Ontarijští jsou i po šestačtyřiceti letech stále při chuti a disponují překvapující formou… Michael Sadler oslaví příští rok sedmdesátku, leč do výšek pouští se neohroženě a tu barvičku tam má furt. Dalo se to poznat, neb takto pocentrovaný zvuk jsem dlouho neslyšel… to hrálo, jak z desky! Parta dokonale secvičená, nekazí a hrne… trojici veteránů Sadler (zpěv, klávesy, basa), Ian Crichton (kytary), Jim Gilmour (klávesy), doplnili Mike Thorne (basa) a Dusty Chesterfield (bicí). Vraceli se dvakrát, to skrzevá standing ovation, ale … The Flyer musela zaznít, to bych nešel dom. Výborný!

Nedělní večer otevřeli rockeři, jež mají progres v názvu. Jsou o devět let služebně starší hlavních hvězd, odehráli si své, pamětníci jihli… jenže… pak přišla Saga a všechno smázla.

 

 

Jo ale… v sobotu se hrálo na ostrůvku rolavského koupaliště. A byla to akce komorní, takořka rodinná, stovečka lidu. Kapela sdružená okolo multiinstrumentalisty Ondřeje Fencla, probírala se repertoirem slavných Marsyas. Jak s ženským vokálem? Bára Červinková… varská rodačka! Děvče milé, až to srdce svírá, zpěvačka výtečná! Pak se o stejný tým opřel houslista Jan Hrubý… a to se zase hrálo ze zpěvníků všech těch Prokopů a Mišíků. Nu a nakonec se mikrofonu chopil Luboš Pospíšil. A ten zpíval svý.

 

Takovej hezkej večer.

 

 

 

Štítky: