Rozhovor s kapelou Friday

Dne 28.10.2011 se v sokolovské kinokavárně Alfa uskuteční koncert skupin The Aprill, Bullet of The Death a Friday. Pro posledně zmiňované, jak už to u nich bývá ve spojitosti s Kinokavárnou zvykem, to bude koncert výjimečný.

Ahoj kluci, 28.10. se představíte v nové sestavě…

Přesně tak. Rádi bychom však zdůraznili, že v první polovině koncertu se s fanoušky rozloučí starý kytarista Vyrus a v polovině druhé zaujme jeho místo struník nový, jehož identita bude tajemstvím až do poslední chvíle.

V jakém duchu se změna nesla?

Substituce proběhla ve velmi přátelské atmosféře, mnoho zkoušek jsme absolvovali v pěti a svého náhradníka Tomáš dokonce navrhnul sám. V podstatě se jedná jen o personální změnu v rámci kapely, v mezilidských vztazích se nic nemění. Přejeme tímto Tomovi mnoho úspěchů do budoucna.

Prozradíte něco o novém kytaristovi?

Ženy jistojistě potěší, že je sličný a zároveň nezadaný. Pro chlapce budiž dobrou zprávou, že je přátelský a vtipný. Co se týče jeho uměleckých vloh, má hbité prsty, zvučný hlas a ohebné tělo.

Vaše debutové album je k poslechu již od 31.8., kdy bude možné si jej zakoupit ve fyzické podobě?

Shodou všech možných i nemožných náhod se CD „Nebylo to jenom tak“ ke svým potenciálním vlastníkům bude moci dostat na onom osudovém koncertě, a to za epesní cenu 150kč! Počet kusů je omezen, proto si jej neváhejte pořídit!

Kde jste album nahrávali? Váže se k natáčení nějaká humorná historka?

Naše prvotina vznikala v ašském studiu MVTV ve spolupráci s hudebním matadorem Karlem Mecnerem, k němuž se vztahují veškeré vtipné příhody. Byli jsme jedním tělem, jednou duší. Žádný z příběhů bohužel není publikovatelný. J

Proč název “Nebylo to jenom tak“?

V první řadě se jedná o fragment textu z písně „Pro Kláru“. Dále symbolizuje náš přístup k tomu všemu, co fungování v kapele obnáší. Titul určitým způsobem mapuje historii a evoluci Friday.

Na Vašem CD se nachází 12 skladeb, Váš repertoár je ovšem mnohem širší. Dočkáme se audioverzí i u zbylých písní?

Rozhodně ano. Všichni fanoušci, ať už ti starší či mladší, si přijdou na své. Některé písně, jež se na album nedostaly, svou náladou vybočovaly z našeho konceptu a my věříme, že se budou na další nahrávku hodit více.

Jaké mají Friday plány na rok 2012?

Představit desku co nejširšímu publiku v živém provedení a užít si u toho hodně srandy. Jsme poměrně plodní, proto doufáme, že nashromáždíme co nejvíce materiálu na následovníka našeho alba, který, snad, spatří světlo světa ještě před koncem světa. 🙂 Chystá se taktéž spousta překvapení, proto buďte obezřetní.

Vzkázali byste ke konci něco svým fanouškům a čtenářům KVRM?

Přejeme všem plný pytel zdraví, kopu štěstí a hromadu lásky. Žijme v souladu s přírodou a užívejme si harmonii bohulibých melodií, neboť nic z toho, co se stalo, nebylo jen tak…

Štítky: