Ross The Boss míří do Lokte!

Metly zpozorněte! Tohle bude večer pro vás! Do Lokte zavítá zakládající člen věhlasných hlukmistrů Manowar Ross The Boss!

 

Narodil se v roce 1954 v New Yorku jako Ross Friedman a už začátkem sedmdesátek drhnul kytaru v poměrně významných punkerech The Dictators. To už si ovšem říkal Ross The Boss. V roce 1980 ho jistý Ronnie James Dio seznámil s basistou Joeym DeMaiem a ti dva si padli do noty. A založili skupinu Manowar… z dnešního pohledu legendu heroického power metalu, jež vymyslela všechna ta profláklá žánrová klišé. A pokud nevymyslela, pak dovedla k dokonalosti. Odhalené hrudníky, kostýmy z kůží a kožešin, meče a plameny, králové a válečníci. Patos, vznosné melodie, hymnické chorály… inu Kings Of Metal. Právě tak se jmenuje album z roku 1988, po němž byl Ross z kapely vyštípán ambiciózním DeMaiem. Do té doby se však stihnul podílet na prvních šesti albech (zpočátku i autorsky), jež lze jistě považovat za klasická.

 

Pak už je to lehce nepřehledné… Ross navázal spolupráci se spoustou lidí, taky s bývalými kumpány z The Dictators, zakládal a zas rozpouštěl kapely (Shakin´ Street, Manitoba´s Wild Kingdom, The Brain Surgeons, Death Dealer…), až v roce 2008 představil projekt zaštítěný toliko svým letitým pseudonymem. Sidemany angažoval na německé metalové scéně a po albech New Metal Leader (2008) a Hailstorm (2010) letos přichází s novinkou By Blood Sworn. To už si však v kapele hýčká zpěváka Marca Lopese, basistu Mika Leponda a bicmana Steva Bologneseho a takto bychom ho měli vidět i v Lokti.

 

 

Ovšem než se tak stane, nabídnou se návštěvníkům též němečtí metaloví veteráni Stormwitch (jistě, už jsme je v Lokti viděli), tuzemská formace Limetal (to se totiž před třemi lety rozhádali Citroni a protože kapelník Radim Pařízek si pohlídal značku, musel se zbytek osazenstva poohlédnout po jiném názvu. A dlužno podotknout, že situaci pánové vyřešili elegantně) a staří známí (oni jsou pochopitelně velmi mladí, ale vídáme se často), plzeňští Sinetrium.

 

Celá paráda se odbude v sobotu 21. července v přírodním amfiteátru v Lokti, začíná se v 18:00 a vstupenky stojí v předprodeji 590,-/ na místě budou za 700,-/ možno je rovněž pořídit hromadný lístek pro čtyři osoby za 1990,- A pořídit je můžete třeba tady…

 

Placatý kytary, houně, džísky, rambajz… přijďte!!!

 

 

Štítky: