Rockové sady Kraslice 2019

Střevíc by měli tvůrcům filmu Bohemian Rhapsody líbat všechny ty české queenrevivalové bandy. Neb obrovský úspěch životopisného snímku (a že zrovinka v Česku, to je téma na hlubší meditaci), otevřel jim (alespoň dočasně) brány tuzemského šoubyznysu a rockoví fandové leží jim u nohou. Vidí se to na produkcích spojených s promítáním, jež zpestřují letošní prázdniny tu i onde, vidělo se to v pátek večer v Kraslicích.

 

Neb první den sedmnáctého ročníku Rockových sadů nabídl co hlavní hvězdy právě slovenský soubor Queenmania a nutno uznat, že návštěva byla, na místní poměry (a na to, že byl pátek), více než slušná. Peter Paul Pačut v hlavní úloze dělal co mohl, kostýmy střídal, jako Freddie ve Wembley a publikum mu lecos odpustilo.

 

Krom výše zmíněného zahlédli jsme ještě liberecké metly V.A.R. a jaroměřské Wishmaster (parta se jmenuje stejně, jako třetí studiovka Nightwish, nadto má ve svém čele teatrální sopranistku… čili, víme, ne?). A víc nic, na víc nebyl čas. S bolestí museli jsme oželet vystoupení Michala Prokopa, vyškovských Dark Gamballe i Němců Brunhilde (vše v sobotu a to už jsme byli jinde). Snad tedy příští rok. Sady budou plnoleté a to si žádá něco very spešl.

 

Technické: Na čepu Kynšperský Zajíc, na grilu flákota, v peci pizza. Splachovací záchody! Nepršelo!

 

 

 

 

Štítky: