Rockové sady Kraslice 2017

Jako na letním soustředění baletek si mohl připadat pozorovatel kraslického hemžení. To když sledoval návštěvníky, kterak po špičkách cupitají blátem, ve snaze vyhnout se nejhlubším loužím. Pořadatele patnáctého ročníku Kraslických rockových sadů totiž zle potrápilo počasí. Dva dny nepřetržitého deště proměnily kraslickou mýtinu v patlavé oraniště a byť v sobotu odpoledne tu a tam vykouklo sluníčko, špatnému ještě neměl být konec. Se začátkem setu toužebně očekávaného Krucipüsku přisunul se ze Saska mrak, jež se napíchl na věž místního kostela a počal drobně, leč úporně pobrekávat.

 

Kupodivu… rockoví fandové nenechali otce a neúnavného tahouna Sadů Honzu Zmrzlého ve štychu a dostavili se v počtu až nečekaném. Počasí nepočasí, odhodlaně čvachtali blátem a odevzdaně mokli. A to jak v pátek, kdy shlédli kupříkladu akustické vystoupení budějičáků Seven, tak v sobotu, kdy řádili jak z řetězů urvaní při Krucipüsku a těšili se z vystoupení německých progrockerů Crystal Palace, domácích oblíbenců Object (tito na místě pokřtili CDčko!) či opět jihočechů Seven, tentokrát již připojených. Leč hraní posledně jmenovaných jsme oželeli a zmáčení a zablácení zbaběle prchli do teplejších krajin.

 

Však bude-li zas příležitost (a já jsem přesvědčen, že musí být, neb Sady jsou pro kraslicko akcí potřebnou a důležitou), rádi přijedeme zas. Příští rok na shledanou.

 

FOTOGALERIE

 

 

Štítky: