Rock iN Roll 2018

Rock iN Roll má své heslo na Wikipedii, představte si! Stojí tam, že se jedná o festival plážový (což je pravda, neb pláž místního koupaliště je nepominutelnou atrakcí celé merendy, o chladivých vlnách rybníka nemluvě), že se nedrží toliko rockového žánru (což je pravda, neb letos i minule viděli jsme lecjaké hudby) a že se řadí mezi nejúspěšnější hudební akce regionu (což je taky pravda, neb návštěvnost v posledních letech osciluje okolo dvou tisíc hlav a to je na areál koupaliště čtyřtisícové Nové Role až až). A pak jsou tam vyjmenované kapely, které se na akci vystřídaly. Letos se seznam rozrostl o další jména a my z něj opisujeme…

 

… v horkém sobotním dnu (zchlazeném bouřkou) jsme spolu s dvěma tisícovkami nadšených, na desátém!!! ročníku Rock iN Roll, viděli a slyšeli Moniku Načevu s Michalem Pavlíčkem (jejich zaklínání, odpolednímu žáru navzdory, zafungovalo nad očekávání!), Viktora Dyka s partou WAW, zájezd RockOpery Praha s Jiřím Zonygou, Žántí či opět Viktorem Dykem (bohužel, právě jejich set byl přerušen bouřkou, při které vypadl proud), Kamila Střihavku s Leaders a jančeníchtivým publikem vřele přijatý triumvirát Sto zvířat, Vypsaná fixa a Visací zámek. Na závěrečnou Znouzi už vydrželi jen ti nejodolnější, neb noc zahalila krajinu temným svým pláštěm, hvězdnými nitkami protkaným, a navíc začalo zase chcát.

 

Celý den starala se o přítomné početná crew, jak od píp, tak od sporáků, fronty sotva na tři kroky. Guláš, palačinky, pizza… už jste měli rolovanou zmrzlinu s burákovým máslem? Ne? Hříšně dobré!

Toíky cajk, rozbahněné louže pořadatelé promptně zasypali pískem.

 

Já myslím, že parádní, výborně ošéfovaná akce.

 

Už nyní je znám termín příštího ročníku… 27. červenec 2019. Nic moc si na ten den nedomlouvejte a hybaj do Nové Role. Užijete parádní večírek!

 

PS: Dopolední dětský mejdan, jakož i zahajovací Megaphone jsme vynechali.

 

FOTOGALERIE

 

 

Štítky: