Rock For Churchill plnoletý!

Osmnácté narozeniny jsou v našich zeměpisných šířkách vnímány, co významný předěl. Jedinec přestává být dítětem a stává se dospělcem. Nevím, zda je tomu tak i u hudebních festivalů. Pokud ano, pak je nutno konstatovat, že vroutecký Rock For Churchill dozrál předčasně. Na úroveň dospěle sebevědomého festivalu (rozměrů řekněme středních) se propracoval již před pár lety, a to především nekompromisním přístupem k sestavování line-upu. Zde totiž prakticky nenajdete slabá místa. Což potvrdil i ročník letošní, snad až rozmařile pestrý.

 

Tak rozmařile pestrý, že si našinec mohl dovolit sledovat hvězdné Irie Revoltés či pana Ky-mani Marleyho se zájmem toliko zdvořilým, naproti tomu se pak nechal zdrtit temným bigbítem belgických Triggerfinger či byl u vytržení ze setu Brandyho Rowa a jeho The Nightshades (komplet potetovaný kluk, rock and roll, šedesátky, takhle nějak by to dělal Mick Jagger být mu dneska pětadvacet). Mohl si dovolit vynechat Vypsanou fixu aby stihnul Prago Union (kam se nakonec nedostal, protože palouk před Red Bull Tour Busem byl našlapaný k prasknutí). Mohl přijít pozdě na Krucipüsk, by ho v noci totalně přejely(i) Gaia Mesiah (holky jsou zpátky a mají fazónu jako hrom!) Apropos… hrom! V pátek po půlnoci přehnala se Vroutkem bouřka s průtrží, jež hrozila spláchnout celý festival do potoka. Nestalo se, leč fandové maďarských Bohemian Betyars byli vypráni důkladně.

 

A dál? Příjemné překvapení The Atavist, jako obvykle nevycválaní Hentai Corporation, hezké chvilky s Priessnitz (bohužel v pět odpoledne), neprávem odzívnutí popíci Peter Bjorn & John (vím, co chvíli jim spadnul řetěz, ale jindy s nimi může být sranda). A taky Tata Bojs a J.A.R. a Skyline a Mydy Rabycad. A spousta dalších.

 

Catering prakticky totožný s loňským, tedy velmi slušný a pružný (včetně kuchyně vegetariánské). Káva od veselých děvčat ze stánku Smoking skvělá. A poznámku rovněž zaslouží způsob, jímž se pořadatelé vyrovnali s brutální noční sprchou. V sobotu odpoledne už byla ta nehorší místa asanována štěpkou. No jo… už jsou to velký kluci!

 

Příští ročník Rock For Churchill bude 24. – 25. srpna 2018

 

Na shledanou!

 

FOTOGALERIE

 

 

Štítky: