Rock For Churchill 2019

Srandovní je, že řada návštěvníků festivalu Rock For Churchill, v době jeho vzniku ještě nebyla na světě. Neb jeden z největších hudebních podniků na západ od Prahy, letos oslavil dvacítku. Pamětníkům (a bohužel mezi ně patřím) mohou vytanout na mysli obrázky dřevních dob… pódium z lešenářských trubek, dva stánky s pivem a jeden s klobásou, DJ´s pod vojenskou celtovinou. A pokud-li (sic!) komu (vlivem kornatění mozku, anebo divokého životního stylu těch let), vzpomínky halí šedá mlhovina, měl letos možnost připomenout si to podstatné výstavkou historii RFCH mapující. Protože dvacet let, to je již významné jubileum, hromada práce a kus života. Jaký tedy byl letošní RFCH?

 

Inu, jak poznamenal Oto Klempíř: Starý pan Churchill by měl radost! I letos sjelo se hudebních fans tolik, že naplnili kapacitu areálu Myslivny nadoraz a byli sto pochystat mohutný kotel svým miláčkům. Ať šlo o slovenské srandisty Horkýže slíže, milované Tata Bojs, zničující energií nabité Skyline (mimochodem… Marka si střihla dvojáček během tří hodin… nejprve řádila jak z řetězu utržená při setu Gaia Mesiah, hned vzápětí zopakovala totéž v barvách Skyline), funky mašiny J.A.R., nebo zdomácnělých Mydy Rabycad (tito po loňském hlavním čase na main stage, letos avizovali návrat ke kořenům na Red Bull Soudground Stage… vyšlo to nastejno… mazec, jak sviňa). Velkou pozornost si vymohl australský jednomužný projekt Dub FX, či reggaemetaloví velšané Skindred, zcela mimo jakákoliv měřítka se pak vyvinulo vystoupení britského Yungbluda… zástupy vřeštících dívek s černými srdéčky na tvářích, upomínaly archivní záběry vrcholící beatlemánie. Naopak… ti pokročilí, jejichž hlavy zdobeny jsou stříbrem, rádi se nechali uhranout klidnou sílou legendárních Stromboli. Protože prostě Michal Pavlíček je génius a Bára Basiková láskou na celý život.

 

A dál? Cirkusové šapitó s gramofony, pláž se stolním fotbálkem, stánky s tím či oním a pestrý catering (letos svěřili jsme se do péče děvčat od veganského pultu a cpali se k zemdlení). Počasí vyšlo parádně, nepršelo, nesmažilo (haha… sluníčko myslim).

 

Zachová-li nás Pán Bůh ve zdraví, příští rok přijedeme zase.

 

 

 

 

Štítky: