Rock For Churchill 2015

Tak… a je po létě, napadlo mne o sobotní noci na palouku u vroutecké Myslivny. Na scéně se právě loučili Asian Dub Foundation. Festival Rock For Churchill se již tradičně koná poslední srpnový víkend, na samém konci festivalové sezóny. Stal se tak předělem mezi létem a podzimem… po Churchillu začne žloutnout listí, přijdou deště a pak sníh. Jenže to je naštěstí jeho jediná kaňka!

 

Festival Rock For Churchill ve Vroutku si za patnáct let existence vybudoval pověst pestré hudební skládačky a letošním šestnáctým ročníkem to potvrdil. Na scéně před vyprodaným auditoriem (ano… festival byl vyprodaný!) defilovaly jistoty tuzemských pódií, jakož i zahraniční hosté o kterých se mluví, či brzo mluvit bude.

 

Dojmy, zážitky, objevy?

 

Velmi nás bavil zničující tajfun dudácké úderky Pipes And Pints, publikum dočista zbláznili vtipní Horkýže slíže, les rukou zvedli United Flavours a rytmicky se jimi cifrovalo u švédských hiphoperů Looptroop Rockers. Zklidnění přinesli britští snivci Submotion Orchestra, hudební cirkus pak francouzové Babylon Circus, hvězdné chvíle si vychutnali Tata Bojs a páteční večer dorazili energiční punk-rockandrolleři Royal Republic ze Švédska. Největší zvědavost byla na belgickou pralinku Selah Sue, to všichni zjihli jako jehňátka, naopak odpolednímu žáru navzdory publikum zvedli elektroswingoví Mydy Rabycad (i když… oni tvrdí, že žádný elektroswing nejsou). Totálně nás zmrazil set britů Archive (soukromý objev jako hrom!), jiní by spíš přísahali na dlouze se loučící Asian Dub Foundation. O dění na DJské stejdži by měli referovat fundovanější, tedy se jen omezíme na rýmované konstatování, že večer bylo nabito okolo šapitó.

 

Vedro jako v pekle, zpocená těla pokrytá prachem lounské rudozemě, ve vzduchu vůně všelikých dýmů, dlaně vlhké od orosených kelímků… takto jsme se ve Vroutku loučili s létem.

 

Tak zase za rok.

 

 

 

 

Štítky: