Revivalová show pod loketským hradem

Otázka na úvod. Vypadá to jako AC/DC, zní to jako AC/DC, ale nejsou to AC/DC. Kdo je to? Němcové Barock! Prý nejlepší AC/DC revival v Evropě.

 

Pozorní čtenáři KVRM vědí, že můj vztah k revivalovým bandům je, řekněme, poněkud zdrženlivý. Nic proti přehrávání známých songů. Populární pecka, zařazená v pravou chvíli do vlastního koncertního playlistu dokáže divy. Rozumím i partám, jenž na vlastní tvorbu rezignovaly a hrají si pro potěšení písničky svých oblíbenců. Ale cílená stylizace do podoby populárních hrdinů? Vyhřívání se na výsluní jejich slávy? Předvádět, jako herec na divadle, někoho jiného? Tomu příliš nehovím. Nicméně… spousta lidí ano, o čemž svědčí masová obliba nejrůznějších revivalů a tribute a cover bandů. Svět chce být klamán.

 

Tedy…

 

Němečtí ejsíci mají své vzory nastudovány vskutku detailně. Axeman ve školní uniformě po scéně skotačil stejně jako Angus Young (včetně kachních poskoků, epileptického sóla a obnažení zadnice), u frontmana jsem si zprvu nebyl jist, zda nejde o skutečného Briana Johnsona. Scéně vévodil obří zvon (Hells Bells) a baterie kanónů (For Those About To Rock We salute You). Repertoárový list sázený zlatým písmem… Back In Black, Highway To Hell, Thunderstruck, Moneytalks, Touch Too Much, T.N.T. atd. Večírek odsejpal a půldruhé tisícovky přítomných se, myslím, skvěle bavilo. Respekt parta zaslouží jistě i za to, jak se popasovala s parným nedýchatelnem.

 

To totiž málem zahubilo předskakující pražáky Judas Priest Revival, podvečerní alžírský vítr je stál spoustu sil. O pražských ocelářích platí totéž, co o hlavních hvězdách… své vzory umějí vizuálně i hudebně, ačkoliv je zřejmé, že zpěvák má pozici velmi těžkou. Napodobit věrně žiletkový ječák Roba Halforda je takřka nemožné.

 

Summa… návštěvníci sobotního loketského meetingu dostali to, pro co si přišli. Mejdan při hudbě důvěrně známé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky: