Region Beat 2011

Rocková hudba mívala v Ostrově dlouhou tradici. Svědčí o tom rozsáhlý seriál Ostrovského měsíčníku, který se věnoval historii ostrovského bigbítu. Na tuto tradici hodlá město Ostrov navázat, kdy v rámci rekonstrukce Domu kultury, která začne v květnu, hodlá v prostoru pod jevištěm Divadelního sálu vybudovat bezprahový klub – Divadélko točna. Tento klub naváže na tradici Točny z roku 2004, kdy se zde soustředilo spoustu muzikantů různých žánrů.

První akcí, kterou se Dům kultury Ostrov hodlá přihlásit k podpoře mladé hudební scény je přehlídka regionálních hudebních skupin pod názvem REGIONBEAT OSTROV 2011. Akce se uskuteční v sobotu dne 9. května 2011 na předsálí a společenském sále Domu kultury. Budou zde postavena dvě pódia, na kterých v čase od 14.00 do 22.00 hod. vystoupí 16 kapel různých hudebních žánrů. Konkrétně se můžete těšit na MENFILTR, MIMO-TO, NEPARKOVAT VJEZD, ST.AGE, TAJFUN, PLESNIVÝ FAZOLE, LIWID, SHOE CUT, CHOOSE AVAIL, CUTTERRED FLESH, UNNECESSARITY, ANIMAL RESOURCES, EX ARCHA, NOISEBONE, CENSORSHIT a SPEEDWIND.

V rámci přehlídky budou moci návštěvníci pomocí SMS zvolit nejoblíbenější kapelu, která získá 10 hodin nahrávacího času od nahrávacího studia 060, které se aktivně podílí na přípravě této akce. Dalším spolupořadatelem je agentura Dendis Music Josefa Baláka, která je známá z organizování tradiční akce Island.

Podrobné informace o kapelách získáte na webových stránkách www.bandzone.cz nebo na facebooku u akce Regionbeat Ostrov 2011.

autor: Ing. Marek Poledníček, ředitel DK Ostrov

Štítky: