Reggae session chystá loketský hrad. Oučinkovati budou…
Mr. Cocoman & The Solid Vibes / Reggae Praha
Kapela vznikla v říjnu 2006, když se rozpadla mladá reggae kapela „Vokokos“. Zpracovává jak známé reggae riddimy, tak riddimy vlastní produkce (Coco Jammin Production). V jejím čele stojí Mr. Cocoman. Ten začal hrát reggae v roce 2002 s mladou kapelou Vokokos. Pět let šířil pozitivní vibrace po celé republice, občas i v zahraničí a to jak se zmíněnou kapelou, tak s mnoha českými Djs a sound systémy (zejména Peeni Walli a Coco Jammin Soundem). Rytmická sekce stojí na bubeníkovi Standovi Vítovi, který je i nepřehlédnutelným perkusistou v United Flavour a na Marku Eichlerovi, který spolupracuje s kapelou Ruchadze a řadou dalších muzikantů. Melodiku zajišťuje zkušený klávesista Martin Červinka, bývalý člen nejznámější české reggae kapely Švihadlo (se kterou 5 let vystupoval a natočil několik desek) a kapely Vokokos a kytarista Petr Eichler, který obohacuje zvuk o citlivou elektrickou kytaru. Kapelu doplňuje od mixážního pultu Junior Delay (ex-DJ Toust, ex-Mazzakr sound system, ex-Coco Jammin, ex-Vokokos), který doplňuje vystoupení elektronikou samplery a dubovými efekty a zároveň je zvukařem kapely.
Jahtec Jammin‘ Job / reggae-dub Žatec
Hlavní směr JJJ je roots reggae – dub. „Roots“ znamená „kořeny“, „kořenový“, „od kořenů“. Pojem „kořeny reggae“ JJJ nevnímá pouze geograficky (či botanicky, nýbrž zejména duchovně. Ačkoli si JJJ uvědomuje geografickou i historickou a společenskou vzdálenost od míst a okolností, za nichž reggae a zejména rasta kultura vznikly, nepovažuje právě tento rozdíl za směrodatný a věří, že reggae bylo předurčeno a ve svém vývoji dospělo do fáze, kdy se stalo předmětem sdílení a pozitivní inspirace veškeré lidské populace. Proto nepřekvapuje, že na něj narazíme v každém koutě světa – právě toto je jeho smyslem – šířit mezi lidmi pozitivní energii a přimět je přemýšlet o sobě, svých životech a skutcích a své roli na tomto světě. To, co je podstatou reggae, tedy vidíme jinde než striktně na Jamajce, v Africe a v černošské populaci, kterýžto pocit sdílí a deklaruje nejedno velké jméno v oblasti reggae. Názory na toto se však mohou velice různit, a tehdy se obracíme ke klasickému přísloví z jamajského venkova: „Who feels it, knows it“ („Kdo to cítí, ten to ví“), které dává nejedné při kompromisní rozuzlení…
Texty převažují anglické. České jsou a nové vznikají, leč angličtina vyznívá mnohem přirozeněji pro tuto hudbu a je s reggae spjata natolik úzce, že ji shledáváme jako zdaleka nejúčinnější způsob vyjádření „message“ – která je tím nejpodstatnějším v této hudbě. A taky chceme lidi vést k učení se jazykům, resp. angličtině jakožto jedinému jazyku, který má šanci stát se globálním dorozumívacím prostředkem (nehledě na to, díky jaké historii toho dosáhla). JJJ je těleso produkující globální hudbu s globálním poselstvím, takže logiku má předávat jej v jazyce, který má titulu „globální“ nejblíže. A především bychom tedy nechtěli vše přetextovávat, až prorazíme za hranice.
Kulturní Milan / acoustic-reggae Karlovy Vary
Pětičlenná skupina hrající natural reggae.
Vystupujeme na klubové scéně, festivalech, ale i na narozeninových akcích, či benefičních koncertech.
Rádi Vás uvidíme na nějakém koncertě, pobavíme se, pokecáme, popijeme, pokouříme ..
Shoe Cut /alternative-alternative / sweetnoise-funck Karlovy Vary / Ležnička
Skupina SHOE CUT je trio ve složení: bicí, basa, kytara – zpěv. Občas zazní i příčná flétna. Zařazení do stylu je problém, hoši si pohrávají s jazzem, funky, reggae, hip hopem i dalšími styly, ale žádný z těchto stylů neovládají dokonale, tak by bylo poctivé napsat, že prostě zpívají písničky. To ale ve výběru stylů chybí. Všechny skupiny dnes hrají všemožně kombinované styly, střídají operu a hard core, ale písníčka se nějak vytratila. Přitom píseň a melodie jsou podle mě nesmrtelné. Kluci jsou prostě posedlí rytmem, melodií i harmonií a nic z toho nesmí v písni chybět. Již existuje jedno EP, přestože skupina existuje teprve krátce. Její členové však hudební minulost mají. Velkej Paaya (Hoody Hype, později But A Fly) Ráďa hrál se staršími rockery ve skupině Pel Mel a také Nechte ho ležet (která ještě existuje a hraje) a pochází z legendární jazzové rodiny Pelců, hrál také v But A Fly. Skupina se rozpadla z neznámých důvodů a oba dnešní členové měli několikaletou pauzu. Dnes se k tomu vrátili s velkou chutí a je to v tom cítit, dávají do hudby radost i žal, šílenství i legraci, kdyby nehráli, asi by skončili v blázinci. Malej Paaya je ještě hodně mladej, právě nastoupil na vejšku (hnojárnu) a hrál dříve jenom s nějakejma punkerama, ale tam ho byla evidentně škoda, protože mu nejsou cizí ani jungleové rytmy. Mládenci zkouší v Ležničce, což je velkoměsto mezi loukami a lesy, kde žijí tři stálí obyvatelé. Pak tam žijí také daňci, jeleni a telátka. Jsou to prostě romantici.
20. květen · 19:00
Vstup zdarma!!!