Rankovice 2013

Underground stále živý!

 

Rankovice jsou pidivískou kousíček od Teplé. To se vám silnice pod koly auta zužuje a zužuje až… skončí v poli. Pár chalup, čtrnáct stálých obyvatel a jedna počasím ošlehaná stodola. A tam to je. Minifestiválek undergroudové hudby. Či spíše jen víkendový mejdan s volným přístupem. Osmý ročník!

 

Jak by jeden propadl časem hluboko do sedmdesátek. Okolo selského stavení, jenž svou rustikální podobu vybojovalo s časem (žádný Baumax), švitořící máničky, výskající ušmudlaná drobotina, čoklové navolno. Pivo do vlastních krýglů, prskající klobásy, maso, jehož vůně budila místní medvědy. Čoudící ohniště, Lábusův stánek Guerilla Records  a kadibudka se srdíčkem. V zívajících vratech stodoly… hudba.

 

Bigbíti Jinovatka, hravá dvojka Jumo, zlatohřebý Blahobeat, jim stylově ne-nepodobní Sartaktarak, démonický bluesman Koonda Holaa a další party, jenž nám unikly, neb přiboudle dostavili jsme se až v sobotu odpoledne.

 

Rankovický festiválek je jakýmsi kapesním vydáním oplakané Underground Birthday Party v Teplé a pán Bůh za něj zaplať. Protože takto naozaj free akce už jsou málo k vidění.
Koljo… těšíme se na příští rok!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky: