Radek Diestler & Tři sestry – Tři sestry 25 let ve 25 obrazech

Za Soubor kreténů mohu říci, že radostně hledí do dalších let populárské a kalící existence s vírou v základní hodnoty, jako je pivo, kytara, buben, zelená, hotel, opačné pohlaví a po(b)litá dodávka...


Když se v polovině osmdesátých let scházela savá partička okolo Františka Moravce (jež později proslul co Lou Fanánek Hagen) v bránické hospodě Na Staré kovárně, sotva kdo mohl tušit, jak úspěšnou cestou se bude ubírat v následujících pětadvaceti letech. Jen těžko by někdo prorokoval, že kaličský soubor kreténů, jež nevěda co roupama, chopil se hudebních nástrojů a počal drhnout hospodský punk, stane se jednou z nejpopulárnějších tuzemských kapel. Stane se souborem, schopným zválcovat i největší hvězdy domácího šoubízku. V opilecké anketě o nejhloupější název pro nově vzniklý soubor tehdy zvítězily Tři sestry. A už to tak zůstalo.
Biografie populární kapely z pera hudebního publicisty Radka Diestlera přináší rozsáhlý a hluboký ponor do sestří minulosti. Od branické prehistorie po slavnou současnost. Plus podrobnou diskografii. Plus Fanánkovy literární pokusy. Plus 150 vskutku ďábelských fotografií.

Štítky: