Co přinesou červnové Vlny

V červnu už pojede loketský amfiteátr na plné pecky…
Lucii Bílé se loni v Lokti velmi líbilo, ocenila půvabné prostředí i výdrž místních hudebních nadšenců, jenž celý večer odhodlaně mokli a čvachtali v blátě. A tak letos se vrací (a jistě doufá v lepší počasí). Tedy Lucie Bílá s kapelou Petra Maláska 4. června od 19:00.

O týden později si loketská prkna vypůjčí zástupci českého poprocku. Toho extraligového! David Koller s bandem, Anna K (taktéž s kapelou), Eddie Stoilow (bez kapely, neb on sám jest kapelou) a místní Holden. 10. červen od 18:00.

18.6. přivítá Loket nezničitelný Olympic, kapelu jež s největší pravděpodobností brzy oslaví padesát let na scéně. Předskočí jim varští bigbíti Proměny. Začíná se v 19:00

… and now from something completely different… protože s loketským operním létem to letos nějak nedopadlo, zde je malá náplast:
Klavírní svitu Obrázky z výstavy zkomponoval Modest Petrovič Musorgskij v roce 1874. O padesát let později ji pro orchestr přepsal francouzský skladatel Maurice Ravel. A právě jeho upravu si budete moci vyslechnout 25.6. v podání Karlovarského symfonického orchestru. Jak to souvisí s bigbítem? Modří se hlásí… Musorgského svity se v sedmdesátých letech chopila britská progresivně rocková parta Emerson, Lake and Palmer (nahráno live v roce 1971 jako Pictures at an Exhibition). Tak to souvisí s bigbítem.
Symfoňáku předskočí loketský pěvecký sbor Cubitus s pásmem Skobičky k obrázkům.
Od 20:00

Štítky: