Co přinesou červencové Vlny

Právě v červenci přijde vrchol sezóny…

 

Ovšem začínat se bude ve Stanovicích 2.7. Na místních slavnostech zahraje Petr Duhová víla Rezek, varští rockeři Coda a Tajfun, trampové z Trepky a Burma Jones. Je to zadara a už nějak od odpoledne.

 

O den později (3.7.) to však v Lokti zmáčknou britští folk-punkoví divočáci Levellers a to prosím ve společnosti Divokýho Billa a Plexis. Čili se očekává velkej mejdan! Mimochodem… Plexisi maj venku novou desku, zove se Vohul to! Tak to asi vohulej. Start v 18:30!

 

Trošku z jiného soudku je akce pochystaná na 5. červenec. Na fotbalovém stadionu ve Dvorech se koná benefiční utkání mezi výběrem Karlových Varů a týmem Real Top, za který kopou borci zvučných jmen (např. Horst Siegel, Ivan Trojan, Vojta Dyk, Ondra Vetchý a podobně). Výkop je ve 14:00. A vstupné se neplatí!

 

A tým, za který kopou borci můžete vidět a slyšet i v neděli 17.7. Do loketského podhradí zavítá supergroup Black Country Communion. Britsko-americká parta sice funguje jen něco málo přes rok, ale její členové ryjí na světové scéně hlubokou brázdu.
Baskytarista a zpěvák Glenn Hughes je našinci znám především z působení v hardrockových Deep Purple (1973-76), v jejich dresu se podílel na albech Burn, Stormbringer, Made In Europe či Come Taste The Band. Ale ke spolupráci si ho zvali i jiní… Tony Iommi, Gary Moore, Mötley Crüe ale také Monkey Business (deska Twilight Of Jesters?).
Kytarista (a výborný zpěvák) Joe Bonamassa je slavný především za oceánem. Doma v Americe sbírá profesní ocenění, vydává sólová alba a je považován za nejlepšího blues-rockového kytaristu své generace. Svítivě jasným tónem odkazuje třeba ke Garymu Moorovi, bluesovým feelingem zas k Ericu Claptonovi.
Bubeník Jason Bonham je nositelem slavného jména a dobrých hudebních genů. Jeho otcem byl John Bonzo Bonham, motor Led Zeppelin. Jason po něm zdědil hromový ztěžklý beat a spekulovalo se, zda právě on nebude otcovým náhradníkem při případném reunionu legendární čtyřky. Zatím se tak nestalo, i když se slavnými strýčky si už několikrát zahrál.
A ani klavesista Derek Sherinian není žádné ořezávátko. Krom účinkování v progmetalových Dream Theater je vyhledávaným sidemanem. Jeho služeb využili Kiss, Alice Cooper, Yngwie Malmsteen, Billy Idol nebo Steve Lukather.
Black Country Communion přijíždějí do Česka poprvé a propagovat budou zbrusu novou nahrávku BCC2, jakož i o nemnoho starší prvotinu. Video k nové desce najdete tady…
Koncert otevřou ve 20:00 Hladíkovi Blue Effect.

 

Tak… a červencové dění v loketském podhradí uzavře Karlovarský symfonický orchestr. Na 30.7. si připravil skladbu Kánon německého barokního skladatele Johanna Pachelbela a svitu Georga Friedricha Händela Firework Music. Tato byla zkomponována roku 1749 na objednávku krále Jiřího II. jako hudební doprovod k slavnostnímu ohňostroji. A i v Lokti ji zakončí rachomejtle.
Večer klasické hudby ve 20:00 zahájí místní pěvecký sbor Cubitus s pásmem Duchovní hudba evropských dvorů.

 

 

Štítky: