Představujeme vítěze Hitparády KVRM… The Wild Roots!

V nedávném finálovém klání Hitparády KVRM způsobili šok. Kde se v kraji vzala parta takto hotová? ptali se mnozí. A kde ten kytarista přišel k tak americkému zvuku? Přitom kariéra kynžvartských The Wild Roots není dlouhá.

 

 

Vše začalo před zhruba čtyřmi lety… bubeník Adam Krakonoš Virt a kytarista Honza Johnny Šiška opustili rozpadlou již skupinu No Excelent a pod novou značkou The Sleepwalkers to zkusili jen ve dvou. Šlo to… oba zpívali, oba skládali, na oblíbených kapelách se také shodli… kupříkladu na The White Stripes či The Black Keys co přiznaných inspiračních zdrojích. Ale brali i jinde… z několikaměsíčního pobytu ve Skotsku si například Krakonoš přivezl skladbu Never Be The Same, ta by v jiném koutu světa asi nevznikla.

 

V roce 2013 se The Sleepwalkers rozrostli, do kapely přibyla půvabná vlasatice, basistka Ája Tyrychtrová, studentka konzervatoře a následovalo období hledání nového výrazu, které vyvrcholilo změnou názvu a také přitvrzením kapelního projevu. Nyní tedy již trio The Wild Roots se vydalo do vod, které brázdí také třeba Black Stone Cherry či Rival Sons, tedy do oblastí amerického hard rocku s výrazným vlivem divokých kořenů blues a country, s rozeřvanou dirty kytarou, retro zvukem a vícehlasými vokály. Takto se představili užaslému publiku v sokolovském klubu Alfa na finálovém večeru výšezmíněné Hitparády (tu mimochodem vyhráli jak v kategorii odborné, tak divácké a hned na místě byli přítomnými promotéry zabookováni pro hraní na festivalech v tuzemsku i Německu).

 

Letos skupina v pražském Madeline Music Production nahrála první EP Back Into The Wild a 17. prosince ho pokřtí v mariánskolázeňském klubu Na Rampě. Věnujte tomu datu pozornost, věnujte pozornost The Wild Roots. Téhle partě by to mohlo vyjít.

 

 

Štítky: