Povaleč 2018

Není největší regionální akcí, co se návštěvnosti týká. Však košatostí programu bezkonkurenčně vede (nu… možná se o prvenství přetahuje s Mezinárodním filmovým festivalem, ale ten trvá týden). Třináctý ročník festivalu Povaleč nabídl ve třech dnech na 180 zábav všeho druhu… vedle hudby bylo lze těšiti se divadlem, autorským čtením, slamem, filmy, výstavami, workshopy (tanec, jóga, malování, tatoo…), sportem, přednáškami a přišel dokonce i kouzelník. To kulturní obžerství jednoho fyzicky uondá, leč ondání je to navýsost příjemné, neb dušička nabita tolikerými příjemnostmi, vydrží pak dlouho v chodu.

 

Třináctého Povaleče ve Valči u Karlových Varů okusili jsme (z důvodů, jež sem nepatří) toliko v sobotu. Stačilo to. Krom lelkování čuděsným Zámeckým parkem a nahlížením přes rameno malířům, malým mandalistům (ti, co vytvářejí mandaly), švadlenkám, provazochodcům, žonglérům, tatérům i literátům, notně nás potěšil energický set výbušných Fvtvre, takto nového projektu Kaye Buriánka, v němž se sešel s lidmi z The Prostitutes a Clou. Nářez na pomezí punku a HáCéčka, zničující nasazení, drtivý tlak… když vás ta odstředivka na konci vyflusne, vzdychnete jen (spolu s pí Bartáčkovou z filmu Zítra to roztočíme, drahoušku): Tos udělal dobře, Kájo! Fvtvre chci vidět v klubu. A chci jejich desku! Velkým pěkným byl též soustředěný výkon elektroniků WWW, však největší kotel uchystali Povaleči resuscitovaní hiphopoví průkopníci Chaozz. Pravda, na scéně se jim to občas sypalo a ne všichni měli stoprocentní formu, leč publikum zcela zešílelo a dlouho se pak nechtělo rozejít.

 

Telegraficky ještě: věnujte pozornost pražským stoners Baro Chandel, styl mají zmáknutý a navíc z nich cosi leze. A příjemné chvilky strávili jsme s žižkovskými Sisus Ralsis (ne, ten název nezkoumejte).

 

Spokojeností nás rovněž naplnil raclette na brambůrkách, s nakládanými cibulkami, jakož i nebeské dorty od stánku s kávou (to placatý, čokoládový, panebože!!!).

 

Čili Povaleč 2018! Budou-li nám Nebesa nakloněna, příští rok jedem zas!

 

FOTOGALERIE

 

 

Štítky: