Pot Rock II

Za bigbítem na kraj světa…

 

O tom, s jakou pečlivostí byla Letní rocková noc v Potůčkách připravována, nejlépe vypovídají informační šipky, jež motorizované návštěvníky dovedly až na místo konání. Do areálu bývalých sléváren. Do areálu, jež mohou ostatní obecní promotéři potůčkářům závidět, neb tento jeví se pro pořádání podobných merend ideálním. V lukách na okraji obce (a tudíž případným stěžovatelům vzdálen), se sálem pro cca pět set hlav, nálevnou, prostorným parkingem i přírodním chilloutem ve stínu mohutného jehličnanu. Sedne-li počasí tak, jako minulou sobotu, věru není nač se mračit. Škoda jen, že sama obec Potůčky leží na ouplném světa kraji. Za sedmero horami, za sedmero lesami. Dál jsou lvi.

 

Druhý ročník Summer Night byl tedy pochystán velmi pěkně. Pod vývěsním štítem Pot Rocku sešlo se ke třem stovkám hudbymilovných a bylo jim ten večír shlédnouti…

 
… sokolovské metalové mládí Oxhole (tréma s nimi cvičila, leč fanynky padnout je nenechaly)

 
… uherskohradišťské Free Fall, jejich pojetí zmetalizovaného rocku s holčičím zpěvem vzbudilo notný zájem přítomných a o překvapení večera bylo rozhodnuto (znamenáme si do kolonky Sledovat dále).

 

… bigbíty No Surrender z Jindřichova Hradce (i při jejich setu bylo v publiku rušno)

 

… nevydařené hraní Projektu Parabelum. Parta okolo charismatického kolohnáta Simona odehrála jen zkrácený set. Částečně kvůli časovému skluzu, částečně asi i kvůli nezájmu publika. K neuvěření! Papírově nejsilnější tým disponující tahounem, jakých mnoho není, vrhnul se do arény s razancí pitbula a … lidi šli na pivo. Simon potil krev a pod scénou díra jak do Macochy. Taková škoda…

 

… metallicovský cover band Mistreaded z Němec. To zas bylo na sále lidu jak o pouti, jak by měli přijet slavní američané osobně. Tak… naposloucháno mají sasíci slušně, leč… autor těchto řádků staví se k revivalovým partám rezervovaně, tedy jen… publiku se to líbilo.

 

… ostrovské Noisebone (nevím, neviděl jsem, připozdilo se a já bych dostal doma vyhubováno).

 

Takže jo… fajn. Našinec si loknut horského vzduchu, poklábosil, spálil si čenich, potýral ušní bubínky. A hodil šiškou do Německa. Hezkej den.

 

Štítky: