Poslední šance spatřit slavnou Půlnoc

Půlnoc vznikla na troskách tehdy se rozešlých The Plastic People Of The Universe v roce 1988. V roce 1993 se rozchází i Půlnoc a v roce 2011 si jednorázově připomíná památku svého zakladatele Mejly Hlavsy. Nadšená odezva publika však vrací kapelu zpět na pódia a koncertní šňůry.

 

Původně během své existence vydala skupina dvě alba, „Půlnoc“ a „City of Hysteria“, které vyšlo dokonce ve Spojených státech. Aktuální album „Údolí ohně“ (2013) pak zachycuje v koncertní podobě znovuobnovenou současnou sestavu.

 

Od Půlnoci uslyšíte nejlepší písně jejího původního repertoáru i dosud nevydané skladby z let pozdějších. Skupina vystupuje
v původní sestavě se zpěvačkou Michaelou Němcovou, zesnulého Mejlu Hlavsu nahradil na basu Petr Kumandžas, dále vystoupí Pepa Janíček (keyb), Jiří Michálek (ds), Jiří Křivka (guit) a Tomáš Schilla (cello). Naposledy tak můžete v koncertním provedení uslyšet písně jako je Kanárek, Podivná je podivná, Dopis, Údolí ohně, Nikde nikdo, Je to nebezpečný, City Of Hysteria, Muchomůrky a řadu dalších… Půlnoc bude koncertovat do konce léta letošního roku a poté ukončí definitivně svoji činnost, kterou již nebude obnovovat.

 

Jako předkapela vystoupí Andrej Polansky – tribute to Lou Reed, Uslyšíte písně Lou Reeda v netradiční úpravě pro violu a bicí

 

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, středa 12. 3. 2014, 19.30 hod

 

Zdroj: Paderewski

 

Štítky: