Startuje Hitparáda KVRM 2016 (CZ-DE)

Za finanční podpory Karlovarského kraje startuje jubilejní 10.ročník soutěže. Novinkou je, že do soutěže se letos můžou přihlásit německé kapely a to z regionu Horních Frank a Fojtska. Vzniká tak poprvé česko-německý přeshraniční projekt v oblasti západní hudební rockové  scény.

Do jaké míry bude tento projekt úspěšný ukáže čas a hlavně výběr intepretů, kteří se můžou do soutěžního projektu přihlásit od 1.června do 20.srpna 2016. (Hudební nahrávku ve formátu mp3 max.velikost 8MB, promo foto v tiskové kvalitě a krátkou prezentaci hudební směru můžou kapely posílat na adresu kvrm@kvrm.cz)

Do soutěže bude zařazeno max. 16 hudebních skupin,(8 německých – region  Horní Franky, Fojtsko, 8 českých – Karlovarský kraj ) které budou pořadatelem vybrány a rozděleny do dvou semifinálových kol (A,B) ve kterých se budou prezentovat německé a české skupiny zvlášť. Kapely budou mít vytvořený na facebooku KVRM videoprofil kde budou zveřejněné soutěžní nahrávky společně s fotografií hudební skupiny. Semifinále bude startovat od 1.září do 30.září 2016.

Do finále postoupí první dvě skupiny z obou soutěžních kol (A, B) kde o vítězi rozhodne hudební porota. Finále  tak bude česko-německé a bude se konat 12.listopadu 2016 v  Music Clubu Alfa Sokolov

Vítězná hudební skupina natočí singl ve studiu Ex Avik v Klatovech a VIDEOKLIP u společnosti Act Media Plzeň. Finalisté dále získájí hodnotné ceny od firmy Thomann.

HISTORIE SOUTĚŽE

Od roku 2005 se Karlovarské rocková mapa snaží v rámci soutěže najít a pomáhat mladým začínajícím talentům v karlovarském regionu v oblasti rockové scény. Mezi vítězi předešlých ročníků se tak objevují známe jména jako Goodfellas (nyní Fellas)  Holden (nyní Loudky) a velmi v regionu čím dál více oblíbený písničkář Marek Borský.

Vznik soutěže byl spíše náhodný, šlo převážně v prvním ročníku o internetovou soutěž portálu kvrm.cz a název Hitparáda byl spíše z recese. Proč by vlastně Karlovarský kraj nemohl mít svojí hudební Hitparádu :o) .

 

9.ročník soutěže Hitparáda KVRM 2016 vyhrál alternativní umělec Nik z Aše. Singl natočil ve studiu Avik v Klatovech a autorem videoklipu je David Zlo ve spolupráci z Act Media Plzeň

(Videoklip se připravuje)

8.ročník soutěže Hitparáda KVRM 2014 vyhrál písničkář z Nové Role Marek Borský. Singl natočil ve studiu Avik v Klatovech a videoklip vytvořila společnost Act Media z Plzně.

7.ročník soutěže Hitparáda KVRM 2013 vyhráli mladí Huge Rat ze Sokolova. Singl natočili ve studiu Avik v Klatovech a videoklip vytvořila společnost Act Media z Plzně.

6.ročník  Grande Tete (Mariánské Lázně) singl ve studiu Ex Avik

5.ročník  Holden (Karlovy Vary)

4.ročník  Goodfellas  (Karlovy Vary)

3.ročník  Friday (Sokolov)

2.ročník  Livid (Karlovy Vary)

1.ročník  Okrozom (Ostrov)

Štítky: