Po špičkách s Petrem Novákem

Medailonek legendárního zpěváka Petra Nováka byl poprvé uveden v roce 2010 v divadelním klubu Západočeského divadla v Chebu. Pro velký zájem publika se jeho protagonisté rozhodli nápad prohloubit a vytvořit hudební skupinu, jejíž program můžete shlédnout při sérii koncertů pod názvem „Po špičkách 2012“.  V Pokoji č.26 dnes naleznete hity nejen Petra Nováka, ale i Marty Kubišové či Václava Neckáře. A kromě Petrových písní se také dozvíte o tom jaký to byl rebel, těsně před maturitou vyloučený z gymnázia, jak s Karlem Slukou a Ivo Plickou zakládali první kapelu, jak se mu pomocí pánů Slámy a Černého podařilo proslavit v písních „Já budu chodit po špičkách“ a „Povídej“.. atd. Není náhodou, že v čele projektu stojí herec Západočeského divadla v Chebu (host Divadla na Vinohradech či plzeňského Divadla Alfa) Petr Batěk. I Petr Novák se totiž svého času toužil stát hercem.

 

V Pokoji č.26 najdeme:
Petr Batěk – herec (Zpč. Divadlo v Chebu, Div. na Vinohradech, Div. Alfa), muzikant (ex The End of Colours – The Doors revival, Petr Kalandra memory band, The Hind Window, nebo Tudor)…
Anna Baťková – v dětství herečkou (TV film Markétin zvěřinec), zpěvačka (Buster Nixon, mimo jiné s Danem Bártou nazpívala plzeňskou hymnu Města kultury – „Nebe nad Plzní“)
Jindřich Skopec – herec (Západočeského divadla v Chebu, divadlo Vítězslava Nezvala Karlovy Vary), muzikant a skladatel (dobová hudba Semper Salve, komorní lázeňský orchestřík doktora Pěnkavy)
Miroslav Šebek – sólový kytarista (The Doors revival, Sad Fact, Tudor, Pneuband a mnoho jiných)
Marek Guldan – basa (The Doors revival, The Hind Window, také společně s Petrem a Mírou účinkuje v Morávkově představení Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! V Divadle na Vinohradech)
Václav Křivanec ml. – sólová kytara (Komínová tématika, Buster Nixon – syn zakladatele sk. Burma Jones a Aniččin bratr)
Lucie Marková – pianistka oddávající se zejména vážné hudbě .. nebo Tomáš Alferi – herec a muzikant, také umělecký šéf mosteckého Divadla rozmanitostí.
Mcí Mocík – bicí nástroje (Lightmotif, XXL grooveband, Jan Vytásek & Blackbirds, Gaspar Pollak – hammond trio, Lili Marlene a další), vystudoval hru na housle na Konzervatoři a vyšší odborné škole Jaroslava Ježka.
Jako hosté v projektu občas vystoupí také herci Jarmila Šimčíková či Pavel Marek (stále více přitahován pražským angažmá).

 

Přijďte se i vy alespoň na chvilku ubytovat v pokoji plném krásných písní – tour ,,Po špičkách 2012″.Dozvíte se „Co je to láska“ a že za ní „..všichni jdou“, že se „Toreador nesmí bát“, co je to „Přátelství na N-tou“, nebo kdo je „Dívka z perel“ či „Hvězdička blýskavá“.. Těšíme se na vás!

 

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, sobota 28. 4. 2012, 19.30 hod

 

Zdroj: Paderewski

 

Štítky: