Pevnost je nové CD ostrovské kapely Pororoca

Regionální ostrovská parta Pororoca vydala album Pevnost. Přiznám se, že když mě cédečko nechytne na třetí poslech, odkládám obal i s plackou na hromádku nepotřebných nosičů. Nejsem pravověrný metalista.  Jedná se o regionální muziku a ta se na kvrm vždy musí podpořit, ale přitom by měl člověk zůstat objektivní. Takže… 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chlapci jsou muzikáĺně nadaní a srdce bije pro společnou věc. Hlavním tvůrcem je pro mně Patrik Soška, což je výborný muzikant, pedagog, který drží otěže pevně v rukou. 

Nemohu se ale zbavit intonačního přednesu zpěvačky na albu. Zpěvačka Iveta Sošková (dříve působila v kapele Mimo-To, Wanwet) se může snažit sebevíc, ale prostě to tam podle mého zatím není. Malý rozsahový potenciál staví mě jako ne-posluchače metalu Pevnosti do těžké pozice psaní této recenze. Není to nic osobního. Ale, asi každý kovaný metalista mi dá za pravdu, že dívčí zpěv by měl v takto skvělým žánru trhat chlapům koule. 

Texty na albu jsou na můj vkus dosti povrchní a naivní, na všem se dá do budoucna zapracovat. Třeba najít i lepšího textaře. Do příštího alba bych doporučil kapele, aby své metalové kompozice obarvila třeba zdvojením hlavního vokálu, chybí dvojhlas, trojhlas a hlavně mužská část by vypomohla v refrénech písní. To je podle mě největší slabina alba, aby to byl metal s velkým M.

Štítky: