http://www.thedreampainter.com hermes replica http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags hermes replica http://www.transglobalcm.com hermes replica https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://www.fasc.net replica hermes hermes replica https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com yeti cups cheap yeti cups cheap canada goose

Petra Soukupová – Pod sněhem - KVRM

Petra Soukupová – Pod sněhem

Čau, kde jsi? Ještě nejsi v Praze? Ty vole, Blanko, co to má bejt? Tak my počkáme v kavárně…

 

Pošmourný zimní den, z olověných mraků se sype mokrý sníh. V Praze usedají do auta tři sestry. Je tu svobodná matka Olina se synem Oliverem, kvočna Blanka se třemi dětmi, i nejmladší, dosud svobodná Kristýna. Míří na rodinnou oslavu k rodičům. Děti zlobí, výprava nabírá časový skluz, počasí se zhoršuje. Atmosféra ve voze houstne. Na povrch vyplouvají dávné spory, staré křivdy, osobní problémy, drobné animozity i velké nenávisti. A to ještě dámy netuší, jak nepříjemné překvapení je čeká v cíli.

 

Skvělá věc! Soukupová dokáže naprosto věrně, civilně a uvěřitelně vykreslit zdánlivě banální, všední situace, které však pro aktéry samé leckdy představují zásadní životní dramata. Až má čtenář pocit, že hrdinky osobně zná. Nebo, že autorka zná jeho. Knížka, kterou nebudete chtít odložit!

První vydání 2015

 

 

Štítky: