Pět otázek pro… Fleshers

V karlovarském regionu působí překvapivá síla hudebních uskupení. Některá muzicírují jen tak, pro radost. Jiná mají ambice. Jsou mezi nimi jména nová i zavedená. Chceme vám je představit všechna. Dámy a pánové, skupina Fleshers

Bylo nebylo, dávno tomu. Tam za obrovskou jámou (povrchový důl Dukla), zformovala se v roce 1982 rocková skupina Neutrál. Operovala přibližně v prostoru Bukovany – Habartov – Lítov, pokoušela se o vlastní tvorbu a chlastala okresní přebor. Čas malin nezralých. Když však zazvonil pošťák s povolávacím rozkazem, rozpadla se.

V Neutrálu se ale tehdy sešli Jiří Bigi Cígler – basa a Petr Rogo Stejskal – kytara, dva kamarádi, kteří si po mnoha a mnoha letech spolu otevřeli v Bukovanech řeznictví. A protože je tak trochu začaly svrbět prsty, rozvzpoměli se na mládí a dali v roce 2007 vzniknout heavymetalové kapele Fleshers (nomen omen). K mikrofonu sehnali souseda Bohouše Boba Krajčíka a bicí automat po čase nahradil Martin Brázda.

Řezníci se obvykle s ničím moc nemažou a tak i Fleshers mají o dva roky později na svém kontě řádku koncertů, desetipoložkové demo, účast v soutěži Skutečná liga a nového bicmana… stává se jím zkušený Petr Egís Eger. Loni v září pak kapelu posílil kytarista Láďa Havran Havriško (ex Capybara). Zdá se, že prapor starého, dobrého metalu vlaje vysoko…

1) Proč právě Fleshers?
Název Fleshers znamená v překladu Řezníci a není od věci, neboť dva kamarádi (Rogo a Bigouš), kteří kapelu založili, provozují prodejnu Řeznictví v Bukovanech, která zahrnuje i přípravnu na porážení a vyvrhování nebohých zvířat. Od švábů až po voly.

2) Co máte za sebou?
Kapela funguje cca 3 roky. V r. 2009 má za sebou výměnu bubeníka za již zkušeného muzikanta Egíse, v r.2010 příchod druhého kytaristy Havrana z rozpadlé kapely Capybara, ale hlavně poměrně slušný počet koncertů. Za všechny jmenujeme účast na soutěži Skutečná liga 2009, nahrání Demo CD u p.Škulavíka, koncertování na Alfafestu 38, nejednou s Boronem, kapelou Fousatej Hat, Morčata na útěku + různé regionální metalové festivaly. Taky koncert v karlovarském W clubu s Noisebone atd… Podrobně popsáno v našem profilu na Bandzone.

3) Co máte před sebou?
Letos bychom chtěli nahrát naše věci v novém na CD a koncertovat, koncertovat, koncertovat… V jednání jsou společné koncerty s kapelou Boron (u nás i v zahraničí), nějaké ty regionální festy, společné koncerty s death-doom metalovými kapelami z Aše, Žatce, u nás i v Německu… a další.

4) Co máte v sobě?
Každý máme trochu jiné vlivy ale shodneme se na Kreator, Death, Slayer, Sepultura, Motörhead… Nesnažíme se hrát jako někdo, jsme sami sebou, tj. jak někdo chytrý napsal… hrajeme svůj vesnický metal.

5) Co je, podle vás, tou správnou známkou punku?
Na nic si nehrát a vážit si svých fanoušků… Nesnažíme se upozorňovat na sebe za každou cenu, provokovat a vehementně se dožadovat pozornosti… Jsme už přeci jen poněkud staršího data narození a vyššího stupně opotřebování. Nedávno např. náš kytarista Havran seskočil z korby Avie tak nešťastně, že si natrhl slezinu. Jelikož hrozila sepse a on neměl zaplacené zdravotní pojištění, musel ho odoperovat řezník Rogo přímo na přípravně v jeho Řeznictví. Jako důkaz můžeme ukázat jizvu po operaci komukoli na koncíku. To je myslím taková až nechtěná a tematická známka… ne punku, ale řezničiny jako takové a jen opodstatňuje název Fleshers.

Fleshers na webu…

Štítky: