Paderewského prosincové (nejen) koncerty

Milí přátelé,

 

ještě jsme ani nestačili sesbírat všechny hřiby a kaštany a na dveře už klepe advent, Štědrý večer i silvestrovské orgie. Zdá se, že čas se vymkl kontrole a pádí našimi životy jak utržený vagón. Divadlo Husovka vám nabízí možnost na chvíli se zastavit, zklidnit a oprostit mysl od starostí nadcházejících dní.

 

Za ta dlouhá léta existence klubu jsme nabídli divákům nejrůznější žánry, ale zdá se, že tentokrát uvidíte něco, co jste ještě neviděli. Pořad se jmenuje O (té), což trochu připomíná Majakovského, a anotace slibuje verše, tanec i živou hudbu. Vše mají na svědomí karlovarští žáci ZUŠ a já už teď hořím zvědavostí. Určitě se mnou nebude souhlasit každý, ale Robertu Křesťanovi přezdívám „český Chris Rea“. Tolik mi tohoto slavného písničkáře připomíná. Však je také jeho kapela Druhá tráva řazena na folk & country scéně mezi špičku nejen doma, ale i v zahraničí a jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po USA. Vánoční koncert loketských Roháčů je v Paderewském už takovou samozřejmostí, jako je štědrovečerní televizní pohádka. Všechno moudré i vtipné bylo k tomuto pořadu už napsáno a to, že se nám už od října scházejí divácké rezervace na tento koncert, hovoří za vše. Po vzoru ptáka Fénixe z popela znovuzrozený Kalandr a Revival Band nadchl a rozdováděl publikum při svém zářijovém comebacku natolik, že si tentokrát troufne i na předsilvestrovský koncert. V podtitulu má „loučení se starým rokem“ a já jsme přesvědčen, že při schopnostech hudebníků to bude loučení důstojné i veselé.

 

Velmi aktivní bude v prosinci i Divadelní studio D3. Aby také ne, když má už několik let v repertoáru vánoční taškařici Vlastimila Pešky Komedie o narození Ježíška aneb Betlém. A jelikož je adventní čas, uvede ji hned dvakrát. Na prknech Husovky rovněž přivítá jako hosta železnobrodský soubor Studio Hamlet s hrou Tomáše Vůjtka Spolu. Reprízy se dočká i balada Vladimíra Körnera Psí Kůže.

 

Členové Klubu Paderewski i Divadelního studia D3 vám všem přejí požehnané svátky a hodně štěstí a pokoj v duši v nastávajícím roce 2018

 

Klub Paderewski: Lucie Domesová, Víťa Škorpil, Michaela Tůmová a Pavel Žemlička

 

 

Štítky: