Obrazy a Noční pták

Noční pták je tvůrčím setkáním dvou muzikantských individualit s pestrou minulostí na poli hudební alternativy: Luboš Fidler kdysi spoluzaložil skupiny Švehlík/Stehlík, hrál v MCH Bandu či v Kilhets, proslul také v triu Janota-Fidler-Richter. V posledních letech se originálními zvukovými instalacemi podílel na projektu Orbis Pictus or… a nadále spolupracuje s Oldřichem Janotou, stejně jako s dalšími alternativními hudebníky.

 

Zdeněk Konopásek je známý někdejším působením ve skupinách Dvouletá fáma a Kvartet dr. Konopného, stejně jako spoluprací s Oldřichem Janotou. V současné době vystupuje s Jaroslavem Duškem a jeho Divadlem Vizita či s hudebním sdružením Široko daleko. Jako bubeník se stále více věnuje volnému, improvizovanému hraní.
Konopásek s Fidlerem o sobě „vědí” už od začátku 80. let. Až v létě 2011 se však znovu setkali a Noční pták máchnul perutěmi. Jejich hudba je jen zčásti komponovaná – tam, kde hrají písně s úspornými, lehce absurdními texty; nezřídka však ve zvukově vzrušujících improvizacích ponechávají průchod okamžité inspiraci. Jedno všelijak střídá druhé.

 

Karlovy Vary, Klub Paderewski, scéna Husovka, středa 8. 2. 2012, 19.30 hod

 

Koncertu bude předcházet vernisáž obrazů Renaty Matouškové. Už od 18:00!

 

Zdroj: Paderewski

 

 

 

Štítky: