Občanské sdružení 456 Vás zve na TLAMU

Občanské sdružení 456 Vás srdečně zve na vernisáž výstavy souboru fotografií autorské dvojice TLAMA (Tomáš Lumpe a Martin Novák) nazvanou DVOJÍ AUTENCITA v rámci Galerie na hradbách.Vernisáž se uskuteční v pátek 13.6.2013 v 18:30 na loketských hradbách v prostorách bašty u hlavního mostu.

Dvojí autenticita je konceptuální fotografický projekt, který volně vychází z teoretického textu Rudolfa Arnheima – Dvojí autenticita fotografického média. Druhým podnětem pro vznik souboru se stala „turistická fotografie“.

Autoři ve stejný moment na stejném místě fotografují jeden vybraný objekt, stejně jako turisté před autobusem fotografující významnou architektonickou památku. Výsledkem jsou téměř identické fotografie.

Po skončení můžeme vše řádně probrat na hradě při koncertě světoznámých kapel Zajíc Company, Projekt 2 a X Jazz.

Budeme se těšit na Vaší účast.

Pavel a Vanči

 

 

Tomáš Lumpe (1986) Pochází z Aše a v současné době žije v Ústí nad Labem, kde je rovněž studentem magisterského studia v Ateliéru fotografie na Fakultě umění a designu UJEP. Ve svých projektech se věnuje široké škále témat, pro která volí různé formy zpracování. Má úctu k tradiční velkoformátové fotografii, stále častěji však s médiem fotografie experimentuje a kombinuje ji s dalšími digitálními médii.

Martin Novák (1984) Praha. V roce 2013 ukončil bakalářské studium na UJEP/FUD v oboru fotografie. V současné dobře se věnuje oblasti digitálního publikování a novým médiím, kde zúročuje své znalosti jako fotograf a grafik. Svou volnou tvorbou se zaměřuje na portrétní fotografii, enviroment a nová zátiší. V jeho výtvarných projektech lze nalézt otázky týkající se důvěryhodnosti fotografického média, postavení fotografie v současné konzumní společnosti a zkoumání koexistence člověka a přírody.

Štítky: