Nová krev z regionu má jméno Ben Dover

Ben Dover jest pop-funková mladá dobře se rozjíždějící kapela z Karlových Varů. Věkový průměr téhle party je kolem 26 let. V sestavě Ricardo – zpěv, Honza – basa, Pavel – kytara, Šimon – bicí se kluci snaží o kreativní prezentaci, která nepochybně patří k hudební branži. Mladých začínajících kapel je v Karlovarském kraji pomálu, a proto jsme muzikantům z Ben Dover dopřáli rozhovor na kvrm, který jim může pomoci najít cestu k pořadatelům koncertů v regionu, ale třeba i festivalů v ČR.

Kdo podal impuls k založení kapely?

Všechno začalo asi roku 2012 koncem kapely The Chobots, kde jsme já (Honza) a Ricky hráli. Chtěli jsme vlastně vzápětí zase hrát, ale chtěli jsme se odprostit od blues rocku který jsme hráli doposud a zkusit uplně jiný „nerockový“ styl. Oba jsme místní a kamarádi, takže jsme to probírali pořád dokola ve všech možných hospodách ve Varech 🙂 Slovo dalo slovo, játra zajásala a my začali shánět lidi do kapely. Našli jsme Pavla se Šimonem a teď to šlape jak má.

Takže první koncert se uskutečnil kdy?

První koncert v tomto složení jsme odehráli v Pizza Pubu 15. března 2014. Zatím jsme odehráli kolem dvacítky koncertů v kraji, zahráli jsme si taky v Teplicích či Brnu. Hrajeme jen svojí autorskou hudbu a zpíváme anglicky.

Vydali jste EP, představíte ho čtenářům kvrm?
22.11. jsme pokřtili v CRUXU v Karlových Varech EP s názvem #benjammin´ kde je 6 songů. EP jsme nahrávali společně se Samem Palánem. Design obalu vytvořil kamarád Zdeněk Konývka a promo fotky a fotky obalu navrhla a nafotila Jana Mensatorová.
EP nám pokřtil hokejový brankář Lukáš Mensator, je to „formálně“ náš druhý bubeník:) Zajímavá je asi poslední skladba na EP s názvem Do Believe. Ta totiž vznikla ještě dřív než kapela. Dobrý jsou doufám všechny. Mě osobně se nejvíc líbí What The Funk.

Jak probíhal křest?
Křest se vyvedl nad očekávání, klub byl plnej a celkem se tam sešlo 100 lidí, vypustili jsme tam mezi ně Epíčka,tílka, trička a buttony. Pařilo se do rána, na after party hrál DJ SilentCut z KV. Pokud má někdo zájem, o merch a EP si stačí napsat, nebo zajít na koncert.

Každá kapela chce nějaký úspěch jaký je ten váš momentální cíl?

Za úspěch zatím považuju to, že nás pořád napadají nové songy a že se nám daří to, do čeho se pustíme. Cítíme, že jsme někoho oslovili s naší tvorbou. Rádi bychom jí šířili ještě dál, což se nám asi letos podaří. Máme tu nový rok a my zas pracujeme na tom, abychom přinesli něco nového.

Plánujete si koncerty sami nebo oslovujete pořadatele?

Většinou je to naše vlastní iniciativa. Buď si menší akci zorganizujeme sami, nebo se musíme připomenout organizátorům, že existujeme a doufat, že si nás pozvou 🙂 Nikdo nás ještě nezná. I přesto jsme koncertů měli hodně. Spoustu akcí jsme taky za uplynulý rok nestihli uskutečnit a to hodláme letos napravit. Jsou to například slavnosti ve Znojmě nebo se konečně podívat do Plzně ať už v rámci připravované tour nebo mimo ni.

Na co se můžeme těšit v roce 2015?
Na jaře máme vcelku nabitý program. Chystáme nový singl a klip. Klip bude určitě v podobně zábavném duchu jako je většina našich videí na FB profilu. Ale jak už jsem naznačil, náš největší počin bude připravovaná tour po ČR/SR, která proběhne v první polovině roku, nepojedeme sami. Detaily zatím prozrazovat nebudu, neb vše ještě pilně připravujeme. O všem se včas dozvíte..

Fotoreportkřest:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.328075740712481.1073741845.142789902574400&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.327699424083446.1073741844.142789902574400&type=3

https://www.facebook.com/bendover.kv
http://bandzone.cz/bendover

Štítky: