Norbi Kovács & přátelé

Fenomenální kytarista, doprovázející např. Ivana Hlase či Radůzu, se tentokrát představí v hlavní roli společně s výtečným violoncellistou Jaroslavem Olinem Nejezchlebou (Marsyas, Etc…, Blues Session, Ivan Hlas) a vynikajícím houslistou Pavlem Fischerem (Škampovo kvarteto, Iva Bittová, Bardolino).

 

Karlovarská galerie připravila na poslední květnové pondělí hudební lahůdku pro milovníky opravdu kvalitní muziky a milovnice neméně okouzlujících muzikantů. Pánové nevystupují v galerii poprvé, ale program, který přivážejí, je novinkou z konce letošního března, kdy mu aplaudovala vyprodaná pražská Dobeška.

 

Fenomenální kytarista Norbi Kovács (*1968) pocházející ze Slovenska již mnohokrát přesvědčil o svém talentu a virtuózní kytarové ekvilibristice, v jeho žilách totiž koluje maďarská krev a na jeho hudebním projevu i temperamentu je to znát. Norbi od roku 1992 působí v Praze, prošel mnoha kapelami, spolupracoval s řadou interpretů, zejména s písničkářkou Radůzou a Petrem Skoumalem. V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio a Lokomotiva.

 

Jako vzácný host se při koncertu představí neméně skvělý instrumentalista (a také zpěvák), pravověrný Kyjovák Jaroslav Olin Nejezchleba (*1960). Cellista a baskytarista, od roku 1981 působící v Praze postupně ve skupinách Marsyas, v Etc…Vladimíra Mišíka, v Blues Session Petra Kalandry, spolupracující s řadou dalších hudebních osobností (např. Petr Skoumal, Michal Prokop, Vlasta Třešňák), v současné době hraje především v Triu Ivana Hlase.

 

Třetím do party je houslista Pavel Fischer (*1965), další Moravák s velkým hudebním srdcem, letitý primárius věhlasného Škampova kvarteta, spolupracující s mnoha významnými umělci (např. Josef Suk, Dagmar Pecková, Iva Bittová, Jethro Tull), v současné době působící v kapelách Bardolino, Camael a vyučující na Royal Academy v Londýně. Po řadě prestižních koncertních míst (Carnegie Hall, Wigmore Hall, Sydney Opera Concert Hall) potěší své publikum i v sále karlovarské galerie umění.

 

Setkání s triem opravdových hudebních profesionálů, kteří jsou navíc vždycky dobře naloženi a rozdávají radost z muziky vrchovatou měrou, je pro vás připraveno na pondělí 27.5.2019 od 19.30 hodin do karlovarské Galerie umění. Pondělí není úplně nejlepším koncertním dnem, ale pánové jsou tak vytíženi, že jsme rádi, že ve svých diářích našli volné políčko. Navíc Olin má čerstvě operovanou klíční kost, ale hraje statečně i se šrouby v ruce… Přijďte si je poslechnout, určitě to bude nezapomenutelný hudební zážitek!

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: