Noc s filmovou hvězdou

Nebýt viru z čínských netopýrů, pulsovaly by v těchto dnech Karlovy Vary (a blízké okolí) filmovým festivalem. Tedy deset dní trvajícím nonstop mejdanem s filmy, muzikou, divadlem, výstavami, besedami, semináři, také jídlem, pitím i dalšími povyraženími. Jenže… kdosi, kdesi posvačil nedopečeného luskouna a máme prd. Ačkoli… ne docela.

 

Situace se zvolna vrací k normálu, města i promotéři se snaží seč mohou, aby kulturní život opět pozvedli. A vymýšlejí dosud nevyzkoušené. Taková Noc s filmovou hvězdou, příkladně. To se do loketského amfiteátru přiveze muzikant/ herec či herec/ muzikant, tento zde odehrá koncert a představí publiku film svému srdci blízký. To znamená, že po produkci hudební, ledva se scéna oddrátuje a sklidí, natáhne se plátno a amfiteátr promění se v letní kino.

 

Bylo nám takto strávit příjemný čtvrteční večer s Bratry Ebeny a filmem Rozmarné léto (Marek Eben je prostě nesmírně vtipný pán, píše úžasné písničky a kapela mu hraje jedna radost… krom sourozenců i Pavel Skála na kytaru, Jiří Zelenka u bicích a Jaromír Honzák s basou).

 

A bylo nám strávit i poněkud divočejší večer s chlapeckou hudební, taneční a striptérskou skupinou z Prahy 5 – Smíchova Mig 21. Promítalo se Intimní osvětlení.

 

Nebylo to zlý.

 

 

 

 

Štítky: