https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica

Nirvana Revival Unplugged in Sokolov - KVRM

Nirvana Revival Unplugged in Sokolov

V tuzemské, revivaly obtěžkané kotlině, je k vidění lecos. Po klubech a festivalech harcují tribute bandy rozličných úrovní, revivaly kapel již neexistujících i těch dosud aktivních, revivaly seriózní i ty méně. Avšak pojmout jako cover toliko jedno jediné vystoupení (byť slavné), to je unikum. O čem je řeč?

 

18. listopadu 1993 odehrála tehdy populární (dnes legendární) skupina Nirvana akustický koncert. Stalo se v rámci úspěšné série unplugged setů, natáčených televizní stanicí MTV a stalo se v New Yorku, ve studiích společnosti Sony. Nahrávka koncertu pak byla vydána na CD i DVD a stala se velmi slavnou. Nu… a skupina Nirvana Revival Severozápad pojala nápad toto vystoupení fanouškům zprostředkovat. V sobotu, v sokolovské Alfě.

 

Premiéra to nebyla, ta se odehrála již loni v Nové Roli, ale vlastně… trio, ve funerální dekoraci (bílé lilie a černé svíce) rozšířené o kytaru, cello a akordeon (tak to tenkrát bylo!) se přidrželo původního playlistu, tedy přehrálo About a Girl, Come as You Are, Pennyroyal Tea a další věci, bratři Kirkwoodové z Meat Puppets se pochopitelně nedostavili, zato se však dostavil sbor Nirvana Choir. Ten nejprve zapěl kánon Smells Like Teen Spirit (Nirvana svou nejslavnější pecku tehdy nehrála) a na závěr přidal Lithium. A v přídavku ještě jednou, tentokrát s kapelním doprovodem. A řeknu vám, byly to silné momenty a nebyl jsem sám v husí kůži oděn. Cobainovci ze severozápadu by se měli promptně poohlédnout po nějakém mikrobusu, tak moc to kapele se sborem svědčí. Což mi snad potvrdí i vetšina z oněch více než dvou set přítomných, pozorných posluchačů.

 

Děkujeme Nirvaně, zopakoval ten večer několikrát frontman Levoruký Eda. Inu tak.

 

FOTOGALERIE

 

 

Štítky: