NIK vítěz Hitparády KVRM 2015 představuje videoklip

Kdo má ještě v živé paměti vítěze předešlého ročníku Hitparády KVRM za rok 2015  Petra  Nikodema –  vystupujícím pod uměleckým jménem NIK – dá mi za pravdu, že tento hudebník se svým umem jaksi vymyká zdejším poměrům. Dohodli jsme se, že tento rozhovor vznikne až jeho celková práce tj. natočení singlu a videoklipu, bude hotová. Vyšlo nám to přesně na Vánoce, v čase, kdy snad každý muzikant odpočívá. 

 
 V listopadu 2015 jsi vyhrál soutěž KVRM. V následujícím roce jsi pracoval na vydání singlu a  videoklipu, jak jsi s celkovým dílem spokojený?  
Já jsem popravdě vždycky nespokojený se vším, co udělám. I když tohle nakonec dopadlo celkem slušně. Videoklip točil kamarád z Plzně, který si říká Venca Zlo. Natočil to celkem solidně, ale jeho střih byl příšerný. Na opravy neměl čas, takže jsem si nechal poslat všechny natočené záběry a klip si sestříhal nakonec sám. 
Nahrávání singlu v klatovském Ex-Aviku byla jiná úroveň. Strávil jsem tam krásný víkend a hodně jsem se toho naučil. Pavel Brom je nádherný člověk, který má srdce na správném místě a takových lidí je v dnešní době opravdu málo. O zvuku ví úplně všechno a dokáže přesně vycítit, co po něm chceš a jaká je tvá vize. Jestli někdo váhá, zda jít nahrávat do jeho studia, není o čem přemýšlet, stojí to za to! Bicí mi nahrál kamarád – Tomáš Kárník. Díky Tome!
 
exavik1-1
 
Mezi těmi všemi kapelami v regionu působíš pořád jako jednotlivec. Předešlý vítěz Marek Borský si po vítězství v Hitparádě založil skupinu, ty nic podobného nechystáš?
Ne, nechystám. Nejsou lidi a i kdyby byli…. V dnešní době se s někym domluvit jen na blbém včasném příchodu na zkoušku je úplně nereálné. Vím to moc dobře. Mám za sebou asi 6 kapel a pokaždé se to podělalo.
 
exavik2-1
 
Měl jsi možnost zasednout v porotě 10.ročníku Hitparády KVRM 2016, můžeš to srovnat s ročníkem který si vyhrál ty?
Letos byla určitě příjemnější atmosféra. Hlavně kvůli tomu, že tento ročník byl o moc lepší výherce 🙂 prostory Alfy dostaly novější a hezčí části a přesunout podium, byla vážně dobrá volba. Stejně tak propojit soutěž s účinkujícími a porotci z Německa, projektu moc prospělo. Zvuk byl taktéž vynikající! Takže letos určitě o moc lepší. Ten moment, kdy kapela Wild Roots nastoupila na podum, byl prostě famozní. Pro mě největší český objev za posledních pár let. 14 ledna jim pořádám koncert v Aši na Cihellně. Moc se na ně těšim.
 
exavik3-1
 
Chystáš pro rok 2017 nějaké koncerty?
Pouze jeden, poslední. Bude to 18. března na ostrovském Regionbeatu. Už jsem nechtěl vystupovat vůbec, ale letos jsem tam na poslední chvíli hrál a přijetí bylo vážně nezapomenutelné. Lidé v Ostrově jsou moc fajn, takže nevidim důvod, proč pro ně ještě jednou nezahrát 🙂
Dále se chci zkusit věnovat Djingu..
 
exavik4-1
 
 Co tě poslední dobou nadchlo za muziku?
Poslouchám hlavně elektroniku, hip-hop a taneční věci. Jsem hodně ujetý na severský země, hlavně Island. Takže namátkou: Kiasmos, Emmsje Gauti, Úlfur Úlfur, Agent Fresco mě v poslední době dostali. Z těch známějších věcí třeba: Moderat, Tame Impala, M.I.A., Royksopp, Air… a z české scény: Manon Meurt, Mara Jade a samozřejmě již zmínění výherci KVRM 2016 – The Wild Roots!
 
 
foto: Studio ex-Avik Klatovy
Štítky: