Nebeská klauneska s Vandou Hybnerovou, Živé kvety ve Varech a bláznivé divadlo pro celou rodinu v Prvním patře

Tanec, pohybové divadlo a bigbítový koncert oživí odpoledne 9. 11. 2019 prostor Prvního patra nad pasáží na třídě T.G.M. 941. První patro – kulturní oslava svobody přináší lahůdkový program pro celou rodinu. Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Karlovarského kraje, Statutárního města Karlovy Vary a Jan Becher – Karlovarská Becherovka a.s. Partnerem je kulturní network Nová síť. Vstupenky koupíte v předprodeji karlovarského Infocentra.

 

Karlovarský spolek Vzbuďme Vary každý rok objevuje nové nedivadelní prostory v Karlových Varech, do kterých zve výjimečné divadelní, taneční nebo hudební umělce „V sobotu 9. listopadu vyzkoušíme taneční sál Prvního patra, který Karlovaráci znají z minulých let. Krásné místo ožívá poslední roky během MFF KV a tak nás také napadlo uspořádat zde program,“ říká Tereza Dvořáková ze spolku Vzbuďme Vary a dodává: „Prostor někdejšího tanečního baru obydlíme na jedno sobotní odpoledne. Pro spolupráci jsme opět oslovili vynikající umělce.“

 

Vezměte si svůj kus svobody, vybízí spolekVzbuďme Vary, který akci zapojil do celostátní vlny Festivalu svobody. Diváci se mohou těšit na tři opravdové lahůdky. Slavnost bude zahájena v 15:00 pohybovým představením pro celou rodinu Ademenato! v podání legendárního divadelního souboru Teatr Novogo Fronta, které slibuje vstup do světa, kde se nebudete nudit. Jako moderátor se představí Jakub Folvarčný a vedle okouzlující performerky Iriny Andrejevy zde potkáte také výborného mima Lukáše Šimona. Hravé představení pro děti od 5 let se zamýšlí nad vlivem televizního vysílání na člověka.

 

Od 17:00 se diváci ocitnou mezi dvěma patetickými a sentimentálními anděli – angelkami, čekajícími u nebeské brány, u níž budou vyprávět svůj poetický příběh o věčnosti a lidské nedokonalosti. V jednu z nich se promění známá divadelní i filmová herečka Vanda Hybnerová, která se tak představí jako performerka a mimka. Společně s ní vystoupí tanečnice, působící mj. na scéně Národního divadla, Lucia Kašiarová.

 

Kulturní oslavu u příležitosti 30 let svobody zakončí od 20:00 kultovní rocková kapela z Bratislavy Živé kvety. „Vtipné je, že rocková skupina, která začala hrát těsně po sametové revoluci, skutečně nese název podle tehdejší karlovarské voňavky“, říká Kateřina Konečná, další členka týmu Vzbuďme Vary. Melodický bigbít a chytré texty frontmanky Lucie Piussi, která se často zabývá otázkou, jak najít svobodu v každodenním shonu, potěší každého, kdo má rád bigbít říznutý punkem a poetickou hudbu s duší. Koncert zahájí čtvrthodinová tanečně-hudební performance Impropluskontra tanečnice Markéty Kuttnerové a kontrabasisty Tomáše Nováka.

 

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji a v den konání v nedalekém Infocentru Karlovy Vary. Lístky na koncert budou nejen v předprodeji, ale také k dostání od 18:00 v kavárně poblíž (místo bude upřesněno na webu či fb Vzbuďme Vary)

BLIŽŠÍ INFORMACE NA: www.facebook.com/VzbudmeVary nebo www.vzbudmevary.cz

 

Zdroj: Vzbuďme Vary

 

 

Štítky: