Na skok do devadesátek

Nebyl bych si býval pomyslel, že ještě někdy uvidím Milli Vanilli živě. Domníval jsem se, že značku definitivně pohřbila aféra z počátku devadesátých let. Tak tedy nepohřbila.

 

Psal se rok 1988 a na stanici MTV rotoval videoklip k písni Girl, I´m Gonna Miss You nového projektu německého producenta Franka Fariana. K vidění bylo dvé sošných jinochů exotického vzezření (Fab & Rob), jež v těsných nátělnících polehávali po palubě jachty. Na evropských tanečních parketech se hrála několikrát za večer, děvčatům tála srdce, hoši zatahovali břicha, zainteresovaným se plnily šrajtofle. A že současně bodovaly v hitparádách i songy Girl, You Know It´s True a Baby, Don´t Forget My Number, získali roce 1990 Milli Vanilli cenu Grammy v kategorii The Best New Artist. Ovšem neradovali se z ní dlouho. Vzápětí se totiž provalilo, že oba mládenci projektu propůjčili toliko půvabné tváře a sošná těla a že písničky ve skutečnosti nazpívali anonymní studioví zpěváci. Průser! Zlatý gramofonek museli vrátit, zmizeli ze scény (Rob sklouzl po šikmé ploše až ke zlaté ráně) a jen dotčený producent Farian se bránil tvrzením, že médii propíraná praxe není v branži nikterak vyjímečná a že už si ji koneckonců vyzkoušel v sedmdesátých letech s populáry Bonney M.

 

Takže bych si myslel, že je hotovo a že se nad Milli Vanilli definitivně zavřela voda. Nu a hele… stále atraktivní Fab Morvan spojil síly s Johnem Davisem, jedním z někdejších studiových zpěváků a pod značkou Face Meets Voice – A Milli Vanilli Experience nadále vystupují. Kola popmusic se točí dál… zpívával kdysi Karel Zich.

 

A točila se i v sobotu v Lokti, na druhém pokračovaní Eurodance Megaparty. Devadesátková diskotéka pod hvězdnou oblohou. Pokud jste hudbu Milli Vanilli, Fun Factory či Captain Jack sáli s mateřským mlékem, pokud jste byli salónním lvem či diskotékovou princeznou, odcházeli (by) jste z Lokte rozjucháni. Když ne, tak ne.

 

 

 

 

Štítky: