Mysterium Davida Lynche v Lokti

Čtvrtý říjnový týden se po roce Dvorana v Lokti opět promění v dějiště filmového festivalu LookAt FILM 2023 – Black Lodge. Do Malého sálu v přízemí se nainstalují křesla a pohovky pro pohodlné sledování filmů. Organizátoři připravili pásmo snímků kultovního režiséra Davida Lynche. Celkem je připraveno šest filmů z jeho sice skromné, ale velmi úspěšné filmové tvorby. Jako bonus je v sekci Future Present připravený neméně slavný film jednoho z jeho následovníků Davida Finchera, který do Lokte zavítá třeba už příští rok.

 

Festival začne v sobotu 21.10. snímkem Zběsilost v srdci, za nějž David Lynch získal v roce 1990 Zlatou palmu, hlavní cenu na festivalu v Cannes. Během festivalu je připravený doprovodný program v podobě přednášek Vladimíra Kalného o životě a díle režiséra a koncert X-Jazz Sound System, jenž si pro festival připravili speciální tematické vystoupení. Zakončení festivalu bude v neděli 29.10. mistrovským dílem Mulholland Drive.

 

Všechna představení začínají v 19:30 a v průběhu večera budou mít návštěvníci možnost se občerstvit v přilehlém Baru Double R. Třeba zde bude k dostání i „zatraceně“ dobrá káva a lahodný borůvkový koláč Normy Jennings. Vstupné bude 120.-Kč na den. Pro fanoušky a věrné podporovatelé je připravená celofestivalová vstupenka za 350.-Kč, kterou můžete zakoupit ve Dvoraně, městské knihovně či v Bistru nad vodou.

 

Podrobný program:

21.10. so – Zběsilost v srdci (Wild at Heart) / Přednáška – Transcendentální postrederekonstrukcionalista

22.10. ne – Příběh Alvina Strighta (The Stright Story)

24.10. út – Sloní muž (The Elephant Man)

25.10. str – Duna / Přednáška – Symbolismus Davida Lynche

27.10. pá – Modrý samet (Blue Velvet) / Koncert X_Jazz Sound System

28.10. so – Sedm (David Fincher) (Sekce Present future) / Přednáška Zběsilý odkaz Davida Lynche

29.10. ne – Mulholland Drive

 

Těšíme se na Vás a pamatujte:

Sovy nejsou tím, čím se zdají být!

 

Za všechny podivíny a šílence Dale Cooper.

 

Štítky: