https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com yeti cups cheap yeti cups

Mirek Kemel s kapelou & Vladimír Javorský - KVRM

Mirek Kemel s kapelou & Vladimír Javorský

Známý karikaturista a autor kreslených vtipů tentokrát v roli písničkáře a hráče na akordeon představí autorské písničky svébytné poetiky hudebně inspirované šansonem, blues, klezmer muzikou, městským folkem i hospodskými popěvky. Jako host se představí herec Vladimír Javorský, tentokrát jako zpěvák a hráč na ukulele.

 

Karlovarská galerie umění v dubnu představí kapelu Miroslava Kemela (1963), známého karikaturisty a autora kreslených vtipů, který už od roku 1991 své kresby publikuje v denících Lidové noviny, Hospodářské noviny, Mladá fronta Dnes a aktuálně v Právu. Lehce vtipné ani třaskavě humorné písničky však nečekejte, hudební poloha karikaturistova je zcela odlišná. „Muzika mi hodně pomáhá přežít stres z každodenní povinnosti odevzdat kresbu včas. A dovoluje mi ponořit se hlouběji do sebe, do svých příběhů bez nutnosti být vtipný a aktuální,“ říká kreslíř a písničkář. Mirek Kemel je osobitým šansoniérem, který s akordeonem v ruce vyzpívává své prožitky a příběhy inspirované skutečně prožitými událostmi, které mnozí známe. Osobní zpovědi podává vážně, romanticky, oduševněle, někdy s Brelovským patosem plným velkých slov (v jeho podání ovšem působí autenticky a věrohodně). Osobitou poetiku autorských textů výtečně doplňuje hudební složka, která se kromě šansonu a balady inspiruje v klezmer i balkánské muzice, blues, městském folku i chytlavých hospodských popěvcích. Mirek Kemel začal veřejně koncertovat až v roce 2009 (ve 45 letech). Přes poměrně pozdní vstup na domácí hudební pódia je mimořádně zajímavou osobností zdejší písničkářské scény, obdobné krevní skupiny jako Václav Koubek, Radůza či Traband. Dosud natočil tři oceňovaná alba – Krajem šel anděl (2012), Nic víc (2014) a před několik dny pokřtil novinkovou nahrávku Ryby, raci (2018). Právě písničky z něj budou základem karlovarského koncertu.

 

O instrumentální doprovod se postarají Vlastimil Konopiský (kytara, viola), Tomáš Görtler (akordeon), Josef Prexl (perkuse), Petr Tichý (kontrabas) a jako vzácný host také herec Vladimír Javorský, který s kapelou příležitostně vystupuje. Vladimír Javorský (1962), výtečný divadelní herec známý z působení v Huse na provázku, v Činoherním klubu i v Národním divadle, stejně jako z mnoha filmových či televizních rolí (např. Největší z Pierotů, Černí baroni, Bylo nás pět, Báječná léta pod psa, Poupata – Český lev 2012, Milada, nejnověji role Vlasty Buriana v Bohémě) je také skvělým muzikantem, tentokrát se představí jako hráč na ukulele, saxofon a jako zpěvák. Na koncert písniček osobitého autora, který do pozoruhodných textů vtěluje své vnímání světa, věčné problémy lidského pokolení i jemnou nostalgii života jste zváni ve čtvrtek 19.4.20148 od 19.30 do karlovarské Galerie umění.

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: