https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com yeti cups cheap yeti cups

Miloš Urban – Urbo kune - KVRM

Miloš Urban – Urbo kune

Změna mého života přišla nenápadně.

 

V knihách Miloše Urbana hrává často významnou úlohu architektura (Stín katedrály, Sedmikostelí, Santiniho jazyk). Snad proto ho oslovil architekt Petr Hájek s nabídkou spolupráce na multioborovém projektu Fakulty architektury ČVUT Praha a Vysoké školy výtvarných umění Bratislava. Studenti dostali za úkol urbanisticky zpracovat prostor bývalého lomu na Zbraslavi. Vzniklo tak Urbo kune… futuristická stavba membránového města. A Miloš Urban projekt oživil příběhem. Příběhem z blízké budoucnosti.

 

Antikvář Mikuláš Jelen je bývalým spolužákem angažován na místo knihovníka ve městě-domě Urbo kune. Megalomanský projekt na okraji Prahy vybudoval tajemný mecenáš a filantrop. Mikuláš je zpočátku novou příležitostí nadšen, leč záhy se kolem něj začnou dít podivné věci. Potkává lidi s nevyslovitelnými jmény, kteří snad ani nejsou z tohoto světa, někdo mu usiluje o život, zamiluje se… O co tady sakra jde?

 

Trošku sci-fi, trošku Urban. Dá se to, ale…

 

První vydání 2015

 

 

Štítky: