Milí lázenští šviháci, kalíte?

Posledním z dílů Best Rock Tour 2018 byl v letním kině v Karlových Varech koncert kapel Liwid, Loudky a Wohnout. I přes počasí, které interpretům moc nepřálo, dostaly kapely publikum do pořádné rockové nálady.

 

První se na scéně objevila kapela Liwid pocházející z Karlových Varů. Jelikož se jedná o místní kapelu, tak není divu, že se z řad fanoušků ozývalo i:,,Jasně, že jsem tu na Wohnouty… ale přišla jsem se podívat i na syna!”. Ti si zde střihli svůj letošní poslední koncert. Nebyl ale posledním jen pro tuto sezónu, ale i pro kytaristu Hanze, který si s kapelou odehrál nemálo koncertů.

 

Po nich nastoupila kapela Loudky, která ze začátku vypadala, že bude hrát něco na styl šedesátých let. Dlouhovlasý zpěvák, basák to stejné ještě s čelenkou ve vlasech a po jeho levici kolega opět s vlasy delšími, než mám já sama. Hned při zkoušce se ale opak ukázal být pravdou a čekal nás další rockový nářez a občas přišlo i reggae.

 

Lidé byli v takové náladě, že obvyklé požadavky na tleskání a mávání zůstávající z počátku večera ladem, byly na Best Rock Tour vyslyšeny. Když zpěvák Jiří Švec řekl: ,,Jako správný rocker bych dal nohu na odposlech, ale musíte si to vyvolat…Chcete vidět nohu na odposlechuuu?!?!” ozval se obrovský bouřlivý řev. Wohnouti tak měli připravenou opravdu dobrou půdu.

 

Ač to ze začátku vypadalo, že tak velký prostor jako letní kino se nedá zaplnit ani omylem, tak už při druhé kapele to začalo vypadat na opravdu hojnou účast.

 

Upozornil na to i zpěvák Jiří Švec: ,,Prosím vás, můžete se tady během týhle písníčky spočítat, abychom se zítra mohli na Facebooku i na Bandzonu pochlubit?”

 

I přesto, že se rozpršelo, letní kino se ještě více zaplnilo, a i přes propast mezi pódiem a lidmi Wohnouti publikum řádně roztančili.

 

Ti jako obvykle byli famózní a nezapomněli ve své poslední písni připomenout své bohémské poselství. ,,Milí lázenští šviháci, kalíte? Nevím, jestli jste tady při sobotě nepřišli jen za kulturou… My to mixujeme!”

 

FOTOGALERIE

 

Text + foto: Stáňa Wolfová

 

 

Štítky: