Mig 21 intervjů…

Směsice často nesmyslných laškovných textů a rozverné melodie, ze kterých čiší dobrá nálada – to je kapela MIG 21, která přiletí do Karlových Varů v sobotu 24.3.2012, aby zde začala své jarni turné.

 

Když kapela v roce 2001 vydala své první album „Snadné je žít“, její popularita vzrostla téměř nadzvukovým tempem. Mnohá hudební kritika se nebála nazvat Migy srandokapelou, což by snad samo o sobě nevadilo, ale zaznívaly i hlasy silně pochybující a nedůvěřivé. Ovšem stíhací letoun v čele s Jiřím Macháčkem už několik let přesvědčuje hudební scénu o tom, že dokáže udělat skvělou šou jak na živo, tak přenést atmosféru rozdováděných klubů i na desku. Koho by nechaly hity jako Snadné je žít, Slepic pírka nebo Barbekjů jen tak sedět? V sobotu 24.3.12 se v Lidovém domě v Karlových Varech bude konat první ze série koncertů, které kapela v rámci jarního turné odehraje a fanouškům slibuje skvělou zábavu při které na nudu rozhodně nebude čas. Jako predkapela se představí sokolovska funky pop rockova partička Těžko soudit motýla, která má za úkol nažhavit a rozehřát diváky . Při této přílezitosti jsme se skupiny MIG 21 zeptali na několik otazek :

 

Koncert v Karlových Varech bude po podzimním turné první, v čem se bude lišit od podzimního tour?
Koncert ve Varech je vlastně součástí podzimního tour, takže se zásadně lišit nebude. Alespoň vizuálně ne, ale v tom, co se bude odehrávat po čtyřměsíční pauze na podiu zřejmě ano.

 

Jak jste využili skoro čtyřměsíční přestávky? Pracovně , relaxačně, jiné aktivity?
Přesně tak, někdo pracovně, někdo relaxačně a někdo úplně jinak, ale hlavni důvod této pauzy byl natěšit se na další koncertní sezonu. A to se povedlo, protože cítím v kapele ten příjemný neklid a chuť zase vyrazit.

 

Do Karlových Varů vezete nějaké překvapení. Jaké?
Překvapení to bude velké, ale samozřejmě ho nemůžeme vyzradit. Jinak by to nebylo překvapení.

 

Jak jde skloubit dohromady pracovní vytížení Jirky Macháčka coby herce a zároveň muzikanta?
S tím jsme nikdy větši problém neměli. Naopak, někdy se herecký a hudební svět zajímavě doplňujou.

 

V roce 2010 jste vyrazili na část turné po Spojenych státech, jak vás přijalo americké publikum a v čem  bylo jiné než to české?
Ono vlastně bylo české, akorát že v Americe. Lišilo se snad v intenzitě požitých nápojů, protože pro naše krajany jsme byli vítanou záminkou zavzpomínat na svoji domovinu pravě tímto způsobem. Takže si to vlastně moc nepamatujeme, ale pocit zůstal krásný.

 

Jaký vztah má skupina MG 21 ke Karlovým Varům? Jirka Macháček coby herec zde trávi část filmového festivalu a nedávno jste do Varů zavítali i osobně.
Náš trumpetista Pavel Hrdlička je dokonce narozen ve Varech a hrdě se k tomu hlásí. Vary máme rádi a těšíme se po dlouhé době na náš samostatný koncert, který nebude v rámci filmového festivalu.

 

Jaké plány má skupina do budoucna?
Plány jsou jasné: skládat písničky, hrát a bavit se tim.

 

Kytarista Tomáš Polák se kromě Migu věnuje i jiným aktivitám. Jakým?
Tomáš je  talentovaný skladatel,  to už víme v kapele dávno a proto dostavá nabidky i odjinud. Skládá hudbu k filmům, dokumentům a nebo k divadelním představením.

 

V minulém týdnu do Karlových Varů zavítala partička muzikantů okolo Romana Holého, na studenském pokoji lehce zdemolovali zařízení. Umí se takto vyřádit i Mig 21?
Už dlouho jsme nic neprovedli, ale koncert ve Varech může být vlastně hezký důvod založit takovou tradici. Myslím si, že vyhozená televize z okna ještě žádného promotéra finančně nepoložila, že?

 

Zdroj: TP

 

 

Štítky: