Michal Prokop v Konstantinkách

Osmý ročník koncertů legendárních českých interpretů v Konstantinkách.

 

Do Konstantinek se vrací legenda s nezaměnitelným hlasem Michal Prokop, který s kapelou Framus Five představí singly z nejnovějšího alba Mohlo by to bejt nebe, které bodovalo v několika anketách a zaujal klip na skladbu Má vlast s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Zazní samozřejmě také písně, které českou hudební scénou plují už několik generací.

 

Tato skvělá patička muzikantů se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Prapočátky skupiny lze najít už v roce 1963, ale skutečná historie pod stávajícím názvem se datuje od roku 1967, kdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Svou činnost přechodně ukončila dvakrát, jednou v roce 1971 a pak v roce 1990, kdy leader Michal Prokop vstoupil do politiky. V roce 2006, po vydání desky Poprvé naposledy, Framus Five naplno obnovil svou koncertní činnost.

 

Záda Michalu Prokopovi pomyslně kryje inovovaná sestava kapely Framus Five, ve které dlouhodobé spoluhráče Honzu Hrubého, Jirku Šímu, Pavla Razíma, Zdeňka Tichotu a Romana Němce doplnily dvě mladé tváře: brilantní kytarista Pavel Marcel a na klávesy Andy Čermák.

 

Michal Prokop je dvojnásobným členem Beatové síně slávy radia Beat a členem síně slávy ankety Anděl České hudební akademie. Je také nositelem Řádu umění a literatury Francouzské republiky. (L´officier de L´ Ordre des Arts et des Lettres).

 

Druhým vystupujícím bude skvělá muzikantská trojka kolem Honzy Stehlíka – St. Johnny – bluesová kapela, založená v roce 2005 v Plzni, jejímiž členy jsou Jan Stehlík, Zdeněk Tichota a Kamil Němec. V repertoáru převažuje vlastní tvorba, syrový pěvecký projev, texty ze života a stylová tvorba tvoří velice originální a vysoce chytlavou směs blues boogie a rock and rollu.

 

Kulturní dům v Konstantinových Lázních, sobota 28. října od 19:30

 

Zdroj: Konstantinky

 

 

Štítky: