http://www.thedreampainter.com hermes replica http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags hermes replica http://www.transglobalcm.com hermes replica https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://www.fasc.net replica hermes hermes replica https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com yeti cups cheap yeti cups cheap canada goose

Michel Faber – Někdy prostě prší - KVRM

Michel Faber – Někdy prostě prší

Bůh si hrál sám, tam kde žil, žádné další děti nebyly.

 

Nizozemský spisovatel Michel Faber, autor oceňovaného románu Kvítek karmínový a bílý, si dlouhá léta psal jen sám pro sebe, do šuplíku. Až jeho manželka ho přiměla zásuvku vysypat a v roce 1998 debutovat sbírkou povídek Někdy prostě prší. Úspěch byl okamžitý, oceněna byla jak titulní povídka, tak celá sbírka.

 

Soubor povídek někdy vtipných, někdy dojemných, někdy dramatických až drastických… čteme tu o lásce zrozené v sexshopu, o Bohu, jenž našel Zemi v popelnici, o ukecané buňce či polských imigrantech v Londýně.
Fajn.

 

Z anglického originálu Some Rain Must Fall (1998) přeložil Viktor Janiš (2011)

 

 

Štítky: