MarZ Duo

MarZ je boj římského boha Marta, který svádíme každý sám se sebou, syrovost i naděje březnového rána, pohled do kosmu. Prozaičtěji řečeno, MarZ je tvorba Markéty Zdeňkové, mladé zpěvačky a kytaristky, jejíž písně nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem.

 

Markéta Zdeňková se od dětství věnovala hudbě, především hře na kytaru, a ve třinácti letech začala psát své první písně, vycházející stylově z české písničkářské tradice. Paralelně se věnuje také klasické hudbě, jazzu a jiným žánrům, je její hudební jazyk velice pestrý, a přitom svébytný. Důležitou součástí Markétiných skladeb jsou i lyrické, většinou české texty. Markéta vystudovala obor jazzový zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka. Svým hlasem i osobitým projevem dokáže promlouvat k posluchačům různého vkusu a generací.

 

Štěpán Janoušek je trombonista a zpěvák působící na české hudební scéně v mnoha tělesech a žánrech. Za sebou má studium na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka, kde je nyní přes svůj mladý věk pedagogem. Svými neotřelými hudebními nápady a improvizací obohacuje Markétiny písně o další rozměr. Rychlostí blesku přepíná mezi jednotlivými funkcemi – kromě zmíněných nástrojů vládne vtomto uskupení i perkusím a (decentním) počítačovým efektům. Včervnu 2017 pokřtilo duo své debutové CD snázvem Na rozcestí.

 

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, úterý 14. května 2019, 19.30 hod

 

Zdroj: Paderewski

 

 

Štítky: