Marie Kieslowski

Sólový koncert zpěvačky, pianistky a písničkářky Marie Kieslowski (dříve Kieslowski, Zvíře jménem Podzim) přináší osobitou muziku na pomezí popu, folku a indie scény a křehké výpovědi o vztazích, láskách i hledání.

 

V karlovarské galerii se tentokrát představí zpěvačka, pianistka, písničkářka Marie Kieslowski polovina již nehrajícího dua Kieslowski a členka skupiny Zvíře jménem Podzim. Muzikantka se na české hudební scéně pohybuje již od roku 2011, hudební projekty, jichž se účastnila a účastní, vždy přinášely nápaditost a originalitu oceňovanou kritiky a několikrát nominovanou v nejrůznějších hudebních anketách. Po mnoha letech se písničkářka Marie Kieslowski (filmoví znalci správně tuší příbuznost s kultovním režisérem) vydala na sólovou cestu. V prosinci 2022 vyšlo její debutové album Je všechno dobrý?, na kterém představila své autorské písničky v jemném hávu. Křehké výpovědi o pocitech, které držíme hluboko v sobě, témata mezilidských vztahů, lásek, nejistot, strachů, hledání sebe sama, působí upřímně, přirozeně, nepateticky. Jen hlas a tóny klavíru, komorní verze komorních písniček – to vše vás čeká v galerii umění ve čtvrtek 29.2.2024 od 19.30 hodin.

 

A ještě jedna perlička: album Je všechno dobrý? je součástí stejnojmenné knihy rozhovorů se sedmi českými muzikantkami (mj. K. Vytiskovou, M. Puttnerovou, L. Dusilovou, N. Muchou), která bude na koncertě k mání i podpisu stejně jako čerstvé EP Je to složitější.

 

Galerie umění Karlovy Vary, čtvrtek 29. února od 19:30

 

Vstupné 150,-

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: