Marco Mendoza

Tak tohle je hotový! To je hotová kapela, blesklo mi hlavou při pohledu na scénu sokolovské Alfy, kde právě řádil, jak z řetězů urvaný, Vojta Bureš se svými Doctor Victor. Pražská parta (tedy pražská, že… ehm… oni toho burešovci nahrají v tuzemsku asi tolik, co v cizině), v bigbítových sedmdesátkách zhlídlá, je totiž takový mazec, že nepřipravenému spadne čelist na prsa (autor těchto řádků viktoří iniciaci zažil v roce 2014 na Rock For Churchill, otevírali tehdy páteční odpoledne, lidí pomálu, ale bylo to tam už tenkrát, posuďte sami… ). Energie, mazec, rock and roll! A jistě i dotažená image! Ne nadarmo Viktoři předskakovali AC/DC, ne nadarmo pojedou stadiony s Kabáty! Tohle je hotová kapela, pro velkou stage jako dělaná! Že stále otálejí s vydáním debutu? To je pochopitelně chybka. Leč jinou nenajdete!

 

Jenže on ani Marco Mendoza není nějaký nazdárek! Býval v Blue Murder a Whitesnake, pomáhal nahazovat Thin Lizzy, dělal s Coverdalem, Tedem Nugentem, s Ripperem Owensem, Tommym Shawem, dokonce s Dolores O´Riordan. Ale! Hlavně se před šesti lety v supergroup The Dead Daisies sešel s Johnem Corabim, Dizzim Reedem, Doughem Aldrichem, Deenem Castronovem nebo Johnem Tempestou. Což je výčet úctyhodný, však podstatné je, že Marco Mendoza je především fantastický muzikant! Ten páteční večer servíroval potěšenému publiku pecky své i vypůjčené… mimo jiné Give Peace A Chance, creamovskou Sunshine Of Your Love, wonderovku Higher Ground i komorní God Bless The Child Billie Holiday. Sekundovali mu o dvě generace mladší Tommy Gentry – kytara (momentálně jezdí s kdys populárními skoty Gun) a Kyle Hughes – bicí (aktuálně je sidemanem Rona Bumblefoota Thala… jojo, býval v Guns´n´Roses). A nadělali společně takové muziky, až uši přecházely. Zmiňovat principálovu instrumentální jistotu je zbytečné, ten chlápek to dělá na špičkové úrovni už čtyřicet let (ovšem… když spustil na basu sambu a k tomu si na hubu vyráběl perkuse!!!)

 

Tohle se sokolovským povedlo, tehle večírek stál za to! Že Alfa nebyla vyprodaná? Že na velké jméno nebylo natřískáno? Nojono!?!

 

Štítky: