Lucie v Lokti

Lucie je nepochybně největší tuzemská popová kapela posledních třiceti let. A jako hudební instituce koncerty neplýtvá. Její aktuální letní turné čítá pouhých čtrnáct zastávek a většina jich je vyprodaných.

 

Vyprodáno bylo i v Lokti. A to se pod hradem věru často nestává. Jenže… místní buňku luciearmy zjevně přijely podpořit pobočky z celé republiky, soudě tedy dle poznávacích značek vozidel, jež večer beznadějně ucpala loketské komunikace (a měl jsem v koloně dost času si je prohlédnout). K divení to není… velká kapela hraje velké koncerty. Co do technického provedení i co do navozené atmosféry. V Lokti to Lucii vyšlo náramně a v plénu toliko pochvalně se hovoří… publikum bylo nadšeno, přidávalo se hned dvakrát a poslední čtvrthodinu tleskalo se ve stoje. Koncert roku? Asi ano.

 

Večer otevřela ukrajinská zpěvačka Katya Gapochka… nepochybně gesto kapely směrem k válkou mrzačené zemi. Respekt!

 

Nu a o dramatickou vložku se ten večer postaral neznámý mládenec, jenž (prý posílen alkoholem) přelezl plot kozího výběhu a vyšplhal na skalnatý svah pod hradem. Při sestupu uvázl v neschůdném terénu a vyprostit ho musela přivolaná hasičská jednotka. Maně se pak našinci krade na mysl… na jednom břehu řeky tisíce lidí freneticky bouří nad partou chlapíků, hrajících rock and roll, na tom druhém dva týpci, jenž právě někomu zachránili život, nepovšimnuti balí fidlátka. Takto je to s hasiči… pokud média jejich hrdinství neprodají, lidé si ho nevšimnou.

 

Ale za to Lucie nemůže.

 

 

 

 

Štítky: