Litoměřický Kořen už příští týden!!!

Nač se těšit?

 

Ne, že by byl konkrétní program pro rozhodnutí jet na Kořen až tak zásadní. Do Litoměřic se prostě jede a na místě se vidí, bo organizátoři pitominy nezvou. Na Kořenu nelze šlápnot vedle.
Ale, když chcete… tedy se těšte(me) na…

MARIAHILFF /D/
http://mariahilff.de
Na pódiu sedí pětice mužů seriózně vyhlížejících mužů v černých oblecích, drhnou mandolínky a sborem bručí. Do drnčení strun deklamuje své básně rozčepýřený Lars Rudolph, dominantní element souboru, a navrch se k tomu šklebí na trumpetu. Melancholické, dramatické, strašidelné, i legrační.

 

DOS HERMANOS /D/
http://www.gutfeeling.de/dos-hermanos
Dos Hermanos jsou dva hraví chlapíci z Mnichova, jeden obsluhuje bicí soupravu doplněnou mj. plechovým kbelíkem, druhý hraje na kytaru, na kazoo a zpívá. Své skladbičky zpívají směsí němčiny, angličtiny a franštiny a občas je proženou skrz starý megafon. Vydali tři desky, poslední je zcela čerstvá, jmenuje se 1 – 2 – 3 a jejím tématem je Amerika, respektive cestování, a hlavně pocit, že jste na cestě. Country trash z Bavorska.

 

PŮLNOC
http://bandzone.cz/pulnoc
Skupina Půlnoc obnovila svoji činnost k 10. výročí úmrtí Mejly Hlavsy a příští rok se opět odmlčí. Vzpomínkový koncert v Akropoli, na kterém hrála Půlnoc po dlouhé době poprvé, vyvolal mimořádný ohlas – a to nejen u pamětníků půlnočního mysticismu. Underground není mrtev!

 

DIVADLO SKLEP
http://www.divadlosklep.cz/
Hvězdné Ozvěny besídek divadla Sklep.
Vávra, Hanák, Šteindler, Marhoul, Nebřenský s muzikanty v zádech.

 

VOSTO5
http://www.vosto5.cz/
Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a je hudebně doprovázený vlastní kapelou TATRA, TESLA, příp. SNAHA.

 

DIVADLO BUFET
http://www.divadlobufet.cz/
PLOVÁRNA – „za vteřinu na minutu, někde úplně jinde a jinak“. Představení pro čtyři, kde vás herci obtěžovat nebudou.

 

Pásmo filmů Tomáše Vorla
Klasická filmová projekce na velkém plátně.

 

ČERNEJ DYNAMIT
Klasická filmová projekce na velkém plátně. Přichází legenda sedmdesátých let, afro-americká akční hvězda „Black Dynamite“. Přichází zatočit s tím, kdo zabil jeho bráchu, napumpoval tvrdej fet do žil místním sirotkům a zaplavil gheto chlastem, co zmenšuje černochům pinďoury.

 

A taky na samorostlého Jiřího Konvrzka, geniálního Pavla Fajta, démonického Mikoláše Chadimu, trhlého Petra Nikla, živelný Neočekávaný dýchánek, poetické Dva, elektronické Midilidi, holčičí Čokovoko, klučičí Květy a písničkářský Traband.

 

A ještě se těšíme na partu milých lidí, prostovlasé žížaly v batikovaných sukních, hordu umouněných dětí a smečku žebravých psů. A na Zlatopramen v plastu. A řeku a sluníčko… A tak…

 

1. – 2. 7. 2011, Letní kino Litoměřice

 

Pořádá agentura Modrý z nebe

 

Reportáže z předchozích ročníků: 2010 2009 2008

 

 

Štítky: