Do Litoměřic již za tři týdny!

17. ročník festiválku Litoměřický Kořen se kvapem blíží. Modří vědí a už mají sbaleno. Pro váhající a nerozhodnuté…

 

Litoměřice jsou půvabným, starobylým městem v severních Čechách. Leží na soutoku Labe a Ohře a již ve 13. století byly městem královským. Disponují tedy půvabnými zákoutími, historickým centrem s úhledným náměstím a městskými parkány, jež poskytují úchvatné vyhlídky. Vhodné ku meditování, toulání či randění. Doporučujeme výšlap na rozhlednu Kalich (přímo na náměstí) a rovněž návštěvu restaurace Radniční sklípek (tamtéž). Dost možná, že se pak budete do Litoměřic vracet jen kvůli menu výše zmíněného podniku.

 

Festival se koná v areálu Letního kina na Střeleckém ostrově. Přímo na břehu Labe, ve stínu mohutných stromů což oceníte zejména v letní výhni. Kino je divadelním amfiteátrem… tedy v hledišti řady laviček zčásti zastřešených (opět oceníte v parnu i dešti), pod scénou jama (orchestřiště) v níž se trsá. V parku před kinem tyčí se altán, jež slouží co příležitostná druhá scéna (v noci pak co nocležna). Hospoda U Letního kina, jakési litoměřické kulturní centrum, se během Kořene mění v nonstop osvěžovnu a prostor k jamování.

 

Doprava:
Nejlépe pochopitelně autem. Směr Chomutov, Most, Lovosice… cca 130km cca 120min. Vlakem cesta trvá asi tři hodiny a je třeba přestupovat, ovšem vlakové nádraží je hned vedle kina.

 

Ubytování:
Stanové městečko v parku před kinem (zdarma)
Autokemp Slavoj kinu nadohled. V něm jsou k pronájmu chaty či místa na stanování. V hlídaném areálu je restaurace (podávají se i snídaně), WC a teplá sprcha, vše udržované v úzkostlivé čistotě.
Ubytovny a hotely v Litoměřicích více zde…

 

Merch and catering:

Ve stáncích s jídlem je k mání jak festivalová klasika (klobásy, steaky, nudle), tak výrobky domácí (sýry, ovocné koláče… jaj, o ty byla loni rvačka!). Pro parádivé tu bývají korálky a šátky, pro přemýšlivé stánek knihkupectví Polí5, v němž najdete literaturu i hudbu, k níž se venkovánek jinak obtížně dostává.

 

Varování!!!: Blízkost řeky láká ke koupání a cachtání. Dávejte si majzla! Labe není žádný potok a kombinace vodních sportů s alkoholem či čarodějným bejlím může být smrtelná. Před pár lety už jeden z návštěvníků o život přišel.

 

Litoměřický Kořen, 1. – 2. července 2011
Více o letošním programu se dozvíte tady…

 

Štítky: