LIBERATE – MALLEVS MALEFICARVM

Sokolovská kapela LIBERATE vydala již druhé album s latinským názvem MALLEVS MALEFICARVM. Skupina tak dokázala, že když se něco dělá pořádně a poctivě, tak to obvykle dopadne na výbornou.

Celá deska je koncepčně zpracovaná na motivy dvou knih Kladivo na čarodějnice od Václava Kaplického a Zpověd Inkvizitora od Michalela Webera.

Písně jsou seřazeny tak, aby odpovídaly dějové linii příběhu. Ten začíná krádeží hostie při velikonoční mši v sobotínském kostele. (Celý příběh alba zde)

Rukopis melodického metalu je v repertoáru zřejmý. Z tohoto stylu lze těžko vytěžit něco nového, proto některé skladby zní, jako byste je už někde někdy zaslechli, což ale nedělá z kapely plagiátora zvučnějších jmen.

Tím, kdo rozhodně na albu zaujme, je zpěvák Tomáš Dvořák. Ten se snad ze 17. století přímo reinkarnoval, z nahrávek je patrné, že touhle dobou žije . Hostia, Inquisitor a Spes Aeterna… no prostě se to krásně celé poslouchá. A do kontextu skvěle zapadá ženský vokální doprovod Marie Peterové.

Album je nazpívané celé v latině, což možná může po chvilce někoho odradit. Porovnat to ale můžete s prvním anglicky nazpívaným albem Truth in lie (2016). Jasně se přikláním k novince.

www.liberatemetal.cz

Štítky: